Plakat wystawy

Warsztaty

Warsztaty butoh pod okiem Takao Kawaguchiego

termin:  
05.09.2017 g.16:00

Zapraszamy na warsztaty!

Warsztaty rzeźbienia w ciele. Uczestnictwo w procesie tworzenia performensu Takao Kawaguchiego „O Kazuo Ohno”. Czy transformacja jest możliwa?

Jeden z legendarnych twórców butoh – Kazuo Ohno zachwycił świat swym tańcem. W czym tkwił jego sekret?

Podczas warsztatu obejrzymy kilka klipów ze spektakli mistrza i spróbujemy naśladować jego taniec. Będziemy obserwować z bliska maleńkie przestrzenie, które - dzięki minimalnym (świadomym lub nieświadomym) poruszeniom oraz wskutek delikatnego przenoszenia ciężaru pojawiają się lub znikają w i wokół jego ciała.

Poza ekranem, do dyspozycji uczestników jest tylko 8. przenośnych odtwarzaczy video. Prosimy więc o przyniesienie (w miarę możliwości) własnych; może to być smart phone, tablet, laptop. Na podstawie bacznej obserwacji będziemy też robić własne notatki i szkice.

REKRUTACJA
Aby zgłosić się na warsztaty, bardzo proszę o wysłanie zgłoszenia mailem (pełne imię, nazwisko, adres zamieszkania, wiek, nr. telefonu) wraz z potwierdzeniem dokonania wpłaty bezzwrotnej zaliczki w wysokości 100 złotych do 14. sierpnia 2017. Osoby, które nie wpłacą zaliczki w powyższym terminie będą mogły wziąć udział w warsztatach pod warunkiem dostępności wolnych miejsc i dostarczenia potwierdzenia pełnej wpłaty do 28. sierpnia 2017 r. Koszt warsztatu: 140,- zł. Udział w warsztatach wyłącznie za okazaniem poświadczenia przelewu. W tytule przelewu proszę wpisać „Takao Kawaguchi - warsztaty” oraz swoje imię i nazwisko.

UCZESTNICY: 10 osób
CZAS TRWANIA: 16:00-20:00

UWAGA: dla osób, które przedpłacą całą kwotę do 14. sierpnia rezerwujemy miejsce na spektakl.

Informacje/zgłoszenia: Anita Zdrojewska - BUTOHSFERA, publink@publink.com.pl
Nr konta PUBLINK: 14 1240 1053 1111 0000 0504 6931

ORGANIZATORZY: Fundacja Pompka, BUTOHSFERA
PARTNER: Japan Foundation
PATRONI MEDIALNI: Torii, Japonia-Online