Plakat wystawy

Oprowadzanie

Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Manggha

termin:  
21.04.2018 g.12:00

O AKCJI

W Muzeum Manggha przybliżone zostanie pięć obiektów, które obecnie można zobaczyć podczas wystaw przygotowanych w ramach projektu wystawienniczego Buddyzm. Przedstawienie obiektów oraz późniejszą dyskusję poprowadzą pracownicy Działu Edukacyjnego, którzy pełnić będą przede wszystkim funkcję animacyjną - angażować uczestników w dyskusję, zadawać im pytania, zwracać uwagę na ich odczucia wobec obiektu. Po godzinnym oglądaniu obiektów uczestnicy akcji zostaną zaproszeni do dyskusji o swoich obserwacjach.

Chętnych prosimy o zebranie się o godzinie 12.00 przy kasie w Muzeum Manggha.

 

Data: 21 kwietnia 2018, sobota, godzina 12.00

Czas trwania: godzina zwiedzania oraz krótkie spotkanie - dyskusja

www.dzienwolnejsztuki.pl

www.facebook.com/dzienwolnejsztuki.pl

  

Zwiedzaj wolno muzea i zainspiruj się

W sobotę, 21 kwietnia 2018 roku o godzinie 12.00 w 89 muzeach i galeriach w 37 miastach w Polsce odbędzie się ósma edycja muzealnej akcji społecznej Dzień Wolnej Sztuki.

Dzień Wolnej Sztuki odbywa się raz w roku we wszystkich biorących w akcji udział instytucjach jednocześnie. Podczas akcji muzea proszą zwiedzających o skupienie się jedynie nad pięcioma wybranymi obiektami. Czemu tylko nad pięcioma? Według badań goście muzeów statystycznie spędzają przed każdym dziełem sztuki osiem sekund. Dzieje się tak dlatego, że wchodząc do muzeum, czujemy się zmuszeni do obejrzenia wszystkich dzieł, które się w nim znajdują. Efekt jest taki, że bezrefleksyjnie i kompulsywnie przebiegamy dziesiątki sal muzealnych, po czym jesteśmy zmęczeni i źli. Co gorsza, kompletnie nie pamiętamy i nie rozumiemy tego, co właśnie obejrzeliśmy. Dzień Wolnej Sztuki chce pokazać, że można inaczej.

 

Patronat medialny nad akcją objęły Radio TOK FM, Magazyn Szum, Numarte i Niezła Sztuka.