Plakat wystawy

Spektakl

Hanasaki Tokijyo. Spotkanie z tańcem jiutamai

czas trwania:  
21.06.2018 - 22.06.2018

Warsztaty

21 czerwca, godzina 17.30–21.00 

22 czerwca, godzina 17.30–18.30 (kontynuacja warsztatów)

 

Zapraszamy na spotkanie z tańcem jiutamai, podczas którego widzowie będą mieli okazję nie tylko podziwiać ten klasyczny taniec japoński w znakomitym wykonaniu mistrzyni Hanasaki Tokijyo, ale również dowiedzieć się czegoś więcej o jego historii, tajnikach techniki oraz miejscu, jakie ta forma sztuki zajmuje współcześnie w kulturze Japonii.

Dzięki skodyfikowanej formie i przekazywanym z pokolenia na pokolenie choreografiom, z których każda stanowi zamkniętą opowieść, odwołującą się do życia codziennego, tradycyjnych wierzeń lub przekazów historycznych, taniec jiutamai porównać można do zwierciadła, w którym odbijają się wszystkie najważniejsze elementy tradycyjnej kultury japońskiej. Udział w warsztatach jest więc doskonałą okazją do bezpośredniego doświadczenia kulturowego bogactwa Japonii.

 

Warsztaty otwarte są dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

Liczba miejsc ograniczona: 12 osób

Koszt – 120zł (całość warsztatów + pokaz)

 

Gwarancją zapisania się na warsztaty jest dokonanie rezerwacji na adres recepcja@manggha.pl oraz przelewu na konto (po otrzymaniu potwierdzenia):

84 1130 1150 0012 1262 4620 0001

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”

ul. M. Konopnickiej 26

30-302 Kraków


W tytule przelewu prosimy podać swoje imię i nazwisko z dopiskiem: jiutamai

Przelewu należy dokonać do dnia 19.06.2018

   

Pokaz

22 czerwca, godzina 19.00

Spotkanie i warsztaty poprowadzi Hanasaki Tokijyo, mistrzyni tańca jiutamai, głowa szkoły Hanasaki-ryu z siedzibą w Tokio, prezes Stowarzyszenia Hanasaki Jiutamai. Hanasaki Tokijyo jest zarazem nauczycielką i performerką, regularnie występuje w Teatrze Narodowym w Tokio, a także na wielu innych scenach w całej Japonii. Jest również jedną z najbardziej znanych przedstawicielek swojego stylu na arenie międzynarodowej: wielokrotnie występowała między innymi we Francji, na Litwie oraz w Polsce.

Mistrzyni asystować będzie jej uczennica, Hana Umeda, mieszkająca w Warszawie tancerka i performerka klasycznych tańców japońskich.

 

Bilet – 20 zł

Do nabycia w kasie Muzeum Manggha przed pokazem.