Ilustracja do komunikatu Opowieści z Krainy Kwitnącej Wiśni. Wybrane epizody z dziejów Japonii
PATRONAT
Opowieści z Krainy Kwitnącej Wiśni. Wybrane epizody z dziejów Japonii

Z przyjemnością zapraszamy na cykl wykładów „Opowieści z Krainy Kwitnącej Wiśni. Wybrane epizody z dziejów Japonii”, które Muzeum Manggha objęło patronatem honorowym!

 

O CYKLU

Japonia - od chwili, gdy Marco Polo przyniósł do Europy pierwsze, zasłyszane w Chinach, opowieści o tym niezwykłym kraju fascynowała ludzi Zachodu. Kraina Kwitnącej Wiśni pociąga swą niezwykłą kulturą i pełną zwrotów akcji historią. Od 7 marca mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję zapoznać się z nimi bliżej dzięki organizowanemu przez Stowarzyszenie Closer To Asia i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie cyklowi wykładów „Opowieści z Krainy Kwitnącej Wiśni”.

Od 7 marca, co dwa tygodnie sala nr 53 WBP przy ulicy Rajskiej 1 stawać będzie się o godzinie 18.00 wehikułem czasu, zabierającym zgromadzone w niej audytorium w podróże po o dziejach Japonii.

Przewodnikiem po tych niezwykłych podróżach będzie Łukasz Czarnecki - historyk, pisarz i publicysta, doktorant Instytutu Historii UJ i współpracownik magazynów „Historia Do Rzeczy”, „Mówią Wieki” i „Focus Historia”.

 

W PROGRAMIE

7 marca

„I smętną pieśń zaśpiewał wiatr. Japonia epoki Heian”

21 marca

„Szogun o dwóch lewych rękach, czyli rzecz o wojnie Ōnin”

4 kwietnia

„Samuraj z żelaza”

18 kwietnia

„Chłopski regent i szogun, który zaczekał”

10 maja

„Bogu, co boskie, szogunowi, co szoguna. Chrześcijańskie stulecie w dziejach Japonii”

23 maja

„Przegrane sprawy i ich samurajowie”

6 czerwca

„Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, czyli o przyjaźni polsko-japońskiej”