Ilustracja do komunikatu Nowa rzeźba przed Muzeum Manggha
OGŁOSZENIE
Nowa rzeźba przed Muzeum Manggha

W ciągu najbliższych miesięcy przed naszym muzeum będzie można zobaczyć rzeźbę zatytułowaną Ice Cream for a Girl autorstwa Agaty Agatowskiej. Rzeźba przestawia człowieka w trakcie surrealnej przemiany w topniejący lód.

 

Agata Agatowska − urodziła się w 1976 roku w Oświęcimiu. W latach 1996–2001 studiowała rzeźbę w pracowni prof. Alojzego Gryta na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W latach 2004–2012 kon­tynuowała edukację artystyczną na Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie w Niemczech. Studiowa­ła scenografię w klasie prof. Karla Kneidla oraz rzeźbę w klasie prof. Thomasa Grünfelda. W 2012 roku otrzymała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie oraz obroniła doktorat na wrocławskiej ASP

Rzeźby Agaty Agatowskiej były wielokrotnie nagradzane w kraju i za granicą. W 2013 artystka otrzymała Wyróżnienie Miasta Oświęcim w Dziedzinie Kultury, w 2008 została uhonorowana nagrodą Darmstädter Sezession, Darmstadt, Niemcy, w 2008 otrzymała Grand Prix Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 5, BGSW Słupsk. Wielokrotnie wyróżniona Stypendium Miasta Oświęcim dla Twórców i Artystów.