Cykl „Wajda Making”

Muzeum Manggha z przyjemnością poleca projekt Stowarzyszenia All In UJ pn. Wajda Making, czyli cykl rozmów o metodach twórczych Andrzeja Wajdy.

Dorobek Reżysera jest niekwestionowanym dziedzictwem polskiej kultury, został on wielokrotnie opracowywany pod kątem artystycznym, społecznym czy historycznym. Uzupełnieniem tej perspektywy będzie analizowanie i popularyzowanie, nie tylko osiągnięć Andrzeja Wajdy, ale właśnie jego sposobu działania. Dzięki rozmowom z najbliższymi współpracownikami, będzie można lepiej zrozumieć jego wizję artystyczną, którą kierował się w procesie twórczym. W kręgu rozmówców znajdują się przedstawiciele różnych profesji, co posłuży do wyłonienia wielobarwnego, a jednocześnie nieoczywistego portretu twórczego.

Gośćmi pierwszej edycji Wajda Making byli: Jerzy Stuhr, Jerzy Radziwiłowicz, Wojciech Pszoniak, Krystyna Janda, Andrzej Seweryn oraz Agnieszka Holland.

W ramach projektu przeprowadzany jest także cykl spacerów pod nazwą Kraków Wajdy.

Twórca trafił do Krakowa w 1943 roku, a po zakończeniu wojny rozpoczął w 1946 roku studia malarskie na Akademii Sztuk Pięknych. Jego więzi z tym miastem były nierozerwalne - tu tworzył, mieszkał, tutaj zbudował wraz z Krystyną Zachwatowicz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Wszystkie rozmowy oraz informacje o projekcie są dostępne na stronie internetowej www.wajdamaking.pl oraz Facebooku. Projekt jest współfinansowany ze środków gminy miejskiej Kraków. Producentem projektu jest Stowarzyszenie All In UJ.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole