Film dokumentalny „Grace”

Japonia, stopa Fuji, miasto Kawaguchiko, obszar ujściowy. Na tym niewielkim obszarze znajduje się świątynia, w której mieszka obecnie około 300 mieszkańców. Lu Feng Fuji wielokrotnie powtarzający erupcje. Aby stłumić gniew Boga, który przyniósł wiele szkód w czasie erupcji góry, to jest świątynia została zbudowana 865 r.n.e. W długiej historii ewolucji 1200 lat było wiele zmian, rytuał dla spokojnej Bóg stał się stopniowo rolę wybawcy powierzono się dziewcząt zwanych chigo.

Tylko „święte” dziewczyny, które spełniają wszystkie te warunki są wybrane jako chigo, i wtedy mogą tańczyć mai – czyli taniec obronny jako „poświęcenie” dla góry Fuji.

Ponadto przyjrzymy się problemom, z jakimi borykają się mieszkańcy - m.in. spadkiem liczby urodzeń i zwiększonym ruchem turystycznym. Towarzysząc im spróbujemy zgłębić znaczenie tradycji japońskiej.

Tak rysuje się fabuła filmu dokumentalnego Grace, który Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha ma przyjemność objąć swoim patronatem. Produkcją filmu zajęła się Anna Fam – stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatka konkursu Młoda Polska, a także producentka japońskiej reżyser Mizutani Eri, wybitnej absolwentki Łódzkiej Filmówki wydziału reżyserii. Jej ostatni film Proszę o ciszę zdobył wiele nagród i wyróżnień na festiwalach filmowych na całym świecie i w Polsce.

Film opowiada historię o nauczycielce tańca ichigon no mai. Ten święty obrządek jest tańczony przez wybrane dziewice, aby uspokoić górę Fuji. Bohaterka, jak wspomina Anna Fam, jest wzorowym przykładem współczesnej heroiny.

Zachęcamy do śledzenia informacji na oficjalnym fanpage'u filmu!
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole