Góra Fuji - rodzinne warsztaty plastyczne

UWAGA. Brak wolnych miejsc na warsztaty

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-13 lat na warsztaty plastyczne, których motywem przewodnim jest japońska góra Fuji. Zajęcia odbędą się w przestrzeni Muzeum Manggha we wtorek 23 lipca w godz. 15.00–15.45.

Koszt udziału wynosi 10 zł za osobę, płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu warsztatów. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Góra Fuji 23 lipca”, a w treści podając imię, nazwisko oraz wiek zgłaszanego uczestnika. Z uwagi na limitowaną liczbę uczestników (maksymalnie 20 osób), zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Uprzejmie prosimy o dostosowanie się do zaproponowanej organizacji zajęć: na czas warsztatów prosimy nie pozostawiać dzieci bez opieki osoby dorosłej. Przyjmujemy jedynie zgłoszenia w formie „dorosły/dorośli + dziecko/dzieci”.

Góra Fuji (czyt. fudżi) jest nieodłącznym elementem japońskiej tradycji, sztuki i kultury. W 2013 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ugruntowując swoją pozycję jako jeden z symboli Japonii, rozpoznawalny na całym świecie. Z tym mierzącym niemal 4 tys. metrów wulkanem wiąże się wiele legend, wierzeń oraz inspiracji, z którymi będą mieli okazję zapoznać się uczestnicy naszych warsztatów. W czasie zajęć zaprezentowane zostaną baśnie i mity związane z Fuji, a także multimedialne przedstawienia najbardziej znanych drzeworytów ukazujących ten niezwykły wulkan, m.in. autorstwa Katushiki Hokusaia, artysty słynącego z ukazania 36 widoków na górę Fuji. Każdy z uczestników będzie miał możliwość stworzenia autorskiej interpretacji plastycznej największego japońskiego wulkanu na bazie gotowej, trójwymiarowej formy.

PATRONAT HONOROWY

KONSUL HONOROWY JAPONII
W KRAKOWIE

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole