Wadaiko Daigen-Gumi

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha ma zaszczyt zaprosić na koncert grupy japońskich bębniarzy Wadaiko Daigen-Gumi.

Uprzejmie informujemy, że bilety na koncert zostały wyprzedane!

Zespół został założony w 2000 roku przez mistrza gry na wadaiko – Motoichiego Yuzawę, który razem ze swoimi podopiecznymi daje koncerty zarówno w Japonii, jak i poza jej granicami. Artyści występowali między innymi w Hongkongu, na Litwie, w Niemczech, na Tajwanie. Wadaiko Daigen-Gumi są laureatami wielu nagród. Nie koncentrują się oni na konwencjonalnym performance, lecz starają się wyjść poza ramy konkretnego medium, co czyni ich grupę wyjątkową. Ich koncertów można posłuchać w radio, obejrzeć je w telewizji czy na deskach teatru. Bardzo ważną misją zespołu jest rozpowszechnianie kultury gry na japońskich wadaiko poza granicami kraju, co od początku było celem mistrza Motoichiego Yuzawy. W dawnych czasach bębny można było usłyszeć jedynie podczas bitew, na tradycyjnych japońskich festiwalach czy podczas występów teatru kabuki. Stosunkowo niedawno ich dźwięk zaczął rozbrzmiewać na deskach sal koncertowych obok muzyki klasycznej, jazzowej, rockowej. Koncert jest doskonałą okazją do zapoznania się z grzmiącymi dźwiękami wadaiko.

Bilety w cenie 30 zł można nabyć w Muzeum Manggha codziennie z wyjątkiem poniedziałków od godziny 10.00 do 18.00 oraz przed koncertem.

Podczas imprezy wykonywane będą fotografie dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w imprezie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykonanie tych fotografii oraz wykorzystanie i rozpowszechnianie wizerunku uczestników wraz z jego opisaniem poprzez wskazanie okoliczności wykonywania fotografii oraz miejsca ich wykonywania, w tym w szczególności zgodę na wykorzystanie i rozpowszechnianie ich wizerunku w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Rozpowszechnianie będzie miało miejsce przez czas nieoznaczony za pomocą strony internetowej organizatora imprezy.

PATRONAT HONOROWY

KONSUL HONOROWY JAPONII
W KRAKOWIE

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole