Warsztaty drzeworytnicze

UWAGA. Brak wolnych miejsc

Serdecznie zapraszamy na warsztaty drzeworytnicze mokuhanga towarzyszące wystawie Washi no fushigi. Tajemnica papieru, które odbędą się w dniach 30–31 marca 2019 roku w godzinach 11.00-15.00.

Mokuhanga to ciekawa technika oparta na tradycyjnym japońskim sposobie odbijania matryc drzeworytniczych farbami wodnymi, pędzlami oraz szczotkami. Używana jest do tego sklejka, klej nori, tusz sumi oraz japoński papier washi. W trakcie warsztatów nauczymy się oryginalnego nakładania farby w formie gradientu bokashi oraz wytniemy dłutami obraz w sklejce (2 do 3 desek), a następnie wykonamy odbitkę na papierze.

Zapraszamy do zgłaszania się z przygotowanymi wcześniej projektami rysunkowymi bądź malarskimi. Warsztaty kierowane są do osób dorosłych, profesjonalistów, studentów, artystów amatorów, którzy mają mocne, sprawne dłonie i są gotowi na fizyczny wysiłek.

Obowiązują wcześniejsze zapisy na adres: recepcja@manggha.pl. Koszt warsztatów to 200 zł od osoby (8 godzin zajęć, po 4 godziny dziennie); liczba miejsc ograniczona.

Po otrzymaniu potwierdzenia o dostępności miejsc prosimy o dokonanie wpłaty do dnia 28.03.2019 na konto:

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
M. Konopnickiej 26, 30-302 Kraków
84 1130 1150 0012 1262 4620 0001
Bank Gospodarstwa Krajowego, O. Kraków
Tytuł: imię i nazwisko, „Warsztaty drzeworytnicze”

Podczas imprezy wykonywane będą fotografie dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w imprezie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykonanie tych fotografii oraz wykorzystanie i rozpowszechnianie wizerunku uczestników wraz z jego opisaniem poprzez wskazanie okoliczności wykonywania fotografii oraz miejsca ich wykonywania, w tym w szczególności zgodę na wykorzystanie i rozpowszechnianie ich wizerunku w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Rozpowszechnianie będzie miało miejsce przez czas nieoznaczony za pomocą strony internetowej organizatora imprezy.

PATRONAT HONOROWY

KONSUL HONOROWY JAPONII
W KRAKOWIE

PARTNERZY

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole