Warsztaty edukacyjne

Kameralne spotkania edukacyjne

Zapraszamy do udziału w kameralnych spotkaniach edukacyjnych – oferta dla grup zorganizowanych o liczebności od 4 do 7 osób (w przypadku modułu zwiedzania wystawy: od 4 do 14 osób). Zajęcia dedykujemy rodzinom z dziećmi powyżej 8 roku życia, grupom młodzieży, studentów oraz osobom dorosłym. Obecnie przyjmujemy zgłoszenia na terminy: od 9 czerwca do 31 sierpnia 2021 r. Tryb realizacji zajęć: od wtorku do piątku, w godzinach 10.30–14.30. Dostępne moduły zajęciowe oraz koszt udziału w przeliczeniu na 1 osobę:

Zwiedzanie wystawy muzealnej z Edukatorem – 10 zł (usługa przewodnicka) + zakup biletu wstępu (cennik dostępny tutaj; we wtorki w związku ze wstępem wolnym opłata tylko za usługę przewodnicką); grupa 4-14 osób
Warsztaty: kaligrafia z elementami j. japońskiego – 15 zł; grupa 4-7 osób
Warsztaty: origami, czyli sztuka składania papieru – 15 zł; grupa 4-7 osób
Opowieść o Japonii: prelekcja – 15 zł; grupa 4-7 osób
Grafika inspirowana sztuką japońską – 15 zł; grupa 4-7 osób

Czas trwania jednego modułu: ok. 45-50 minut
Powyższy cennik dotyczy zajęć prowadzonych w języku polskim.
Istnieje możliwość przeprowadzenia modułu „Zwiedzanie wystawy muzealnej z Edukatorem” w języku angielskim. Koszt udziału w przeliczeniu na 1 osobę: 30 zł (usługa przewodnicka) + zakup biletu wstępu według obowiązującego cennika.

Rezerwacje przyjmujemy z minimalnym wyprzedzeniem 7 dni od preferowanej daty realizacji usługi. Pytania dotyczące oferty oraz wolnych terminów prosimy kierować do pracowników Działu Edukacji:
e-mail: edukacja@manggha.pl    tel. 511 936 109
Korespondencja oraz połączenia telefoniczne obsługiwane są od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–15.00.

Grupy o liczebności poniżej 4 osób zapraszamy do udziału w cyklu „Poznajemy Japonię” (nabór zgłoszeń indywidualnych do tzw. grup otwartych, spotkania prowadzone w języku polskim).

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

Uwaga: Uczestnik wydarzenia/opiekun prawny jest zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia przy wejściu na zajęcia, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest/jego podopieczny nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. W przypadku wystąpienia u uczestnika objawów zakażenia COVID-19 do 14 dni od daty wydarzenia uczestnik/opiekun prawny zobowiązuje się niezwłocznie poinformować o tym właściwe służby sanitarne i epidemiologiczne, a także Muzeum Manggha na adres mailowy muzeum@manggha.pl. Wzór oświadczenia uczestnika jest dostępny do wglądu po kliknięciu tutaj; wzór oświadczenia opiekuna uczestnika tutaj. Wydruki oświadczenia będzie można uzyskać również w dniu wydarzenia od pracownika recepcji muzealnej.

UWAGA. W związku z obostrzeniami dotyczącymi zapobiegania pandemii COVID-19 warsztaty edukacyjne dla grup zorganizowanych o liczebności powyżej 7 osób (opisane poniżej) zostają zawieszone do odwołania.

„Podróż po Japonii” – oferta zawieszona do odwołania

Program edukacyjny w roku szkolnym 2020/2021

Oferta dla szkół, przedszkoli i innych grup zorganizowanych

Kalendarz rezerwacji

Japonia – kraj budzący naszą ciekawość, inspirujący bogatą kulturą i sztuką. Miejsce, w którym tradycja przeplata się ze współczesnością, tworząc niepowtarzalną mozaikę codzienności Japończyków. Pragniemy podzielić się naszą pasją z Wami: Uczniami, Nauczycielami, Opiekunami grup. Zapraszamy do skorzystania z oferty edukacyjnej Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, która zabierze Was w twórczą „Podróż po Japonii”.

„Podróż po Japonii” to program edukacyjny składający się z 3 modułów, których poziom merytoryczny i scenariusz zajęć dostosowywany jest do wieku uczestników. Program dedykowany grupom ze szkół podstawowych, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych, a także innym grupom zorganizowanym.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych oraz kulturalnych w Muzeum Manggha – rezerwując zajęcia Uczestnicy zgadzają się na warunki w nim ujęte.

Uwaga: Uczestnik wydarzenia/opiekun prawny jest zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia przy wejściu na zajęcia, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest/jego podopieczny nie jest, osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Wzór oświadczenia jest dostępny do pobrania tutaj.

Zorganizowane grupy osób dorosłych zachęcamy do zapoznania się z informacjami w dolnej sekcji tej strony. Wypunktowano tam moduły, które zaprojektowaliśmy nie tylko z myślą o grupach w wieku szkolnym, ale także o osobach dorosłych od wieku studenckiego aż do statusu seniora.

Grupy przedszkolne zapraszamy do udziału w specjalnym programie edukacyjnym:
Japonia dla przedszkolaków
Najbliższe wolne terminy zajęć dla przedszkolaków: 1 października 2020.

Jak przebiega „Podróż po Japonii”?

Podróż osadzona jest w nowoczesnej przestrzeni muzealnej. Towarzyszą jej aktywizujące metody pracy, stawiające uczestnika w centrum aktywności warsztatowej. Zajęcia charakteryzuje zróżnicowana dynamika, motywowanie do twórczego działania i myślenia. Rozbudzamy zainteresowanie sztuką i kulturą japońską, co znajduje kreatywne odbicie w pracach manualnych wykonywanych przez uczestników podczas zajęć.

Podróż* rozpoczyna się od opowieści o Japonii: o usytuowaniu geograficznym kraju, przyrodzie, kulturze i sztuce, tradycji i codzienności współczesnego Japończyka. Na tym etapie programu Prowadzący snuje opowieść, wzbogaca ją materiałami audiowizualnymi, a także zapewnia uczestnikom przestrzeń do refleksji. Kolejnym punktem Podróży są zajęcia warsztatowe z podstaw pisma japońskiego z elementami kaligrafii. Moduł prowadzony jest z użyciem technik tradycyjnych oraz nowych technologii. Końcowym przystankiem Podróży jest zwiedzanie aktualnej wystawy muzealnej pod opieką Edukatora oraz udział w interaktywnym quizie o Japonii lub lekcji origami, czyli tradycyjnej sztuki składania papieru.
* przykładowa kolejność realizacji modułów

Cennik w roku szkolnym 2020/2021

Koszt udziału grup o liczebności max. 16 osób. Wyjątek w ofercie stanowi moduł „Zwiedzanie wystawy muzealnej z Edukatorem”, dla którego max. liczebność grupy to 26 osób.

Moduł podstawowy   Opowieść o Japonii: prezentacja – 70zł
Moduł podstawowy   Warsztaty: pismo japońskie z elementami kaligrafii – 70zł
Moduł podstawowy   Zwiedzanie wystawy muzealnej z Edukatorem – 170zł**

Koszt udziału w pełnym 3-modułowym programie edukacyjnym „Podróż po Japonii” – 310zł***
Czas trwania jednego modułu: ok. 45 minut
Czas trwania programu „Podróż po Japonii”: ok. 2h 15 min

** W każdy wtorek do modułu „Zwiedzanie wystawy muzealnej z Edukatorem” naliczany jest rabat -100 zł od ceny regularnej. Koszt modułu po naliczeniu rabatu to 70 zł.
*** W każdy wtorek pakiet „Podróż po Japonii” objęty jest rabatem – 100 zł od ceny regularnej: rabat naliczany jest do modułu „Zwiedzanie wystawy muzealnej z Edukatorem” [opis w ** powyżej]. Koszt pakietu po naliczeniu rabatu to 210 zł.

Opcje personalizacji

Na życzenie grupy istnieje możliwość personalizowania programu pod kątem zainteresowań uczestników. Pełny 3-modułowy program edukacyjny „Podróż po Japonii” może zostać wzbogacony Modułem Plus:

Moduł Plus   Warsztaty: grafika inspirowana sztuką japońską – 70zł
Moduł Plus   Warsztaty: furoshiki, czyli tradycyjna sztuka pakowania przedmiotów w japońskie chusty – 70zł (najbliższe wolne terminy: 1 września 2020)
Moduł Plus   Warsztaty: origami, czyli sztuka składania papieru – 70zł
Moduł Plus   Świat herbaty: prelekcja i degustacja – 90zł
Moduł Plus   Opowieść o kuchni japońskiej – 70zł

Opcja dodatkowa: powiększenie liczebności grupy (dotyczy modułu: Zwiedzanie wystawy muzealnej z Edukatorem)

W szczególnych przypadkach istnieje możliwość powiększenia liczebności 1 grupy zajęciowej z max. 26 osób do max. 32 osób. Podany w cenniku koszt zwiedzania odnosi się do grupy o liczebności max. 26 osób. Za każdą nadprogramową osobę obowiązuje opłata dodatkowa +10 zł.

Na prośbę Klientów istnieje możliwość przeprowadzenia poszczególnych warsztatów i zajęć w języku angielskim. Koszt jednego modułu prowadzonego w języku angielskim jest droższy od podstawowej ceny o 50 zł.

Rezerwacja

Rezerwacja terminu na udział w wybranych modułach składana jest za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego po prawej stronie. Rezerwacje przyjmujemy z minimalnym wyprzedzeniem 14 dni od preferowanej daty realizacji usługi. Informujemy, że kalendarz rezerwacji zapełnia się w szybkim tempie: jeśli zależy Państwu na konkretnym terminie, polecamy kontaktować się z nami 2-3 miesiące od preferowanej daty realizacji usługi.

Standardowy tryb realizacji usług przez Dział Edukacji: od wtorku do piątku, w godz. 10.00–15.00. Istnieje możliwość skorzystania z oferty poza wskazanym zakresem terminowym. Zaznaczamy, że w takim przypadku mogą ulec zmianie warunki korzystania z oferty. 

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących oferty, zachęcamy do kontaktu z naszym Działem Edukacji. Korespondencja oraz połączenia telefoniczne obsługiwane są od poniedziałku do piątku w godz. 9,00–15.00.
e-mail: edukacja@manggha.pl    tel. 511 936 109

Informujemy, że w dni powszednie zespół Działu Edukacji z dużą intensywnością realizuje ofertę warsztatową. Jeśli jeszcze nie zdążyliśmy odpowiedzieć na Państwa formularz, e-mail lub połączenie telefoniczne, to właśnie z powodu prowadzonych obecnie zajęć. Po skończeniu warsztatów regularnie odpowiadamy na nowe wiadomości i nieodebrane połączenia telefoniczne. Bylibyśmy bardzo wdzięczni za cierpliwość w tej kwestii – skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to będzie możliwe.

Propozycje dla dorosłych

W ofercie znajdują się moduły zajęciowe, które dedykujemy nie tylko uczniom w wieku szkolnym, ale także osobom dorosłym od wieku studenckiego aż do statusu seniora. Grupom zorganizowanym z tej kategorii wiekowej polecamy:

Moduł podstawowy   Zwiedzanie wystawy muzealnej z Edukatorem
Moduł podstawowy   Warsztaty: pismo japońskie z elementami kaligrafii
Moduł Plus   Warsztaty: furoshiki, czyli tradycyjna sztuka pakowania przedmiotów w japońskie chusty (najbliższe wolne terminy od 1 września 2020)
Moduł Plus   Warsztaty: origami, czyli sztuka składania papieru
Moduł Plus   Świat herbaty: prelekcja i degustacja
Moduł Plus   Opowieść o kuchni japońskiej

Szczegółowe opisy poszczególnych modułów znajdą Państwo poniżej – ukażą się po kliknięciu w wybraną ikonę zajęć.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole