Warsztaty edukacyjne

„Podróż po Japonii”

Program edukacyjny w roku szkolnym 2021/2022

Oferta dla szkół, przedszkoli i innych grup zorganizowanych

Rezerwacje przyjmujemy z minimalnym wyprzedzeniem 14 dni od preferowanej daty realizacji usługi. Obecnie rezerwacje na zajęcia edukacyjne dla grup zorganizowanych przyjmujemy na okres od stycznia 2022

Kalendarz rezerwacji

Japonia – kraj budzący naszą ciekawość, inspirujący bogatą kulturą i sztuką. Miejsce, w którym tradycja przeplata się ze współczesnością, tworząc niepowtarzalną mozaikę codzienności Japończyków. Pragniemy podzielić się naszą pasją z Wami: Uczniami, Nauczycielami, Opiekunami grup. Zapraszamy do skorzystania z oferty edukacyjnej Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, która zabierze Was w twórczą „Podróż po Japonii”.

Podróż po Japonii to program edukacyjny składający się z 3 modułów, których poziom merytoryczny i scenariusz zajęć dostosowywany jest do wieku uczestników. Program dedykowany grupom ze szkół podstawowych, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych, a także innym grupom zorganizowanym.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

Uwaga: Uczestnik wydarzenia/opiekun prawny jest zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia przy wejściu na zajęcia, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest/jego podopieczny nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. W przypadku wystąpienia u uczestnika objawów zakażenia COVID-19 do 14 dni od daty wydarzenia uczestnik/opiekun prawny zobowiązuje się niezwłocznie poinformować o tym właściwe służby sanitarne i epidemiologiczne, a także Muzeum Manggha na adres mailowy muzeum@manggha.pl. Wzór oświadczenia uczestnika jest dostępny tutaj; wzór oświadczenia opiekuna uczestnika tutaj. Wydruki oświadczenia będzie można uzyskać również w dniu wydarzenia od pracownika recepcji muzealnej.

Zorganizowane grupy osób dorosłych zachęcamy do zapoznania się z informacjami w dolnej sekcji tej strony. Wypunktowano tam moduły, które zaprojektowaliśmy nie tylko z myślą o grupach w wieku szkolnym, ale także o osobach dorosłych od wieku studenckiego aż do statusu seniora.

Grupy przedszkolne zapraszamy do udziału w specjalnym programie edukacyjnym: Japonia dla przedszkolaków – oferta zawieszona do odwołania.

Jak przebiega „Podróż po Japonii”?


Podróż osadzona jest w nowoczesnej przestrzeni muzealnej. Towarzyszą jej aktywizujące metody pracy, stawiające uczestnika w centrum aktywności warsztatowej. Zajęcia charakteryzuje zróżnicowana dynamika, motywowanie do twórczego działania i myślenia. Rozbudzamy zainteresowanie sztuką i kulturą japońską, co znajduje kreatywne odbicie w pracach manualnych wykonywanych przez uczestników podczas zajęć.

Podróż* rozpoczyna się od opowieści o Japonii: o usytuowaniu geograficznym kraju, przyrodzie, kulturze i sztuce, tradycji i codzienności współczesnego Japończyka. Na tym etapie programu Prowadzący snuje opowieść, wzbogaca ją materiałami audiowizualnymi, a także zapewnia uczestnikom przestrzeń do refleksji. Kolejnym punktem Podróży są zajęcia warsztatowe z podstaw pisma japońskiego z elementami kaligrafii. Moduł prowadzony jest z użyciem technik tradycyjnych oraz nowych technologii. Końcowym przystankiem Podróży jest zwiedzanie aktualnej wystawy muzealnej pod opieką Edukatora oraz udział w interaktywnym quizie o Japonii lub lekcji origami, czyli tradycyjnej sztuki składania papieru.
* przykładowa kolejność realizacji modułów

Cennik w roku szkolnym 2021/2022


Koszt udziału grup o liczebności max. 15 osób. Wyjątek w ofercie stanowi moduł „Zwiedzanie wystawy muzealnej z Edukatorem”, dla którego max. liczebność grupy to 20 osób.


Moduł podstawowy   Opowieść o Japonii: prezentacja – 70zł
Moduł podstawowy   Warsztaty: pismo japońskie z elementami kaligrafii – 70zł
Moduł podstawowy   Zwiedzanie wystawy muzealnej z Edukatorem – 170zł**

Koszt udziału w pełnym 3-modułowym programie edukacyjnym „Podróż po Japonii” – 310zł***
Czas trwania jednego modułu: ok. 45 minut
Czas trwania programu „Podróż po Japonii”: ok. 2h 15 min

** W każdy wtorek do modułu „Zwiedzanie wystawy muzealnej z Edukatorem” naliczany jest rabat -100 zł od ceny regularnej. Koszt modułu po naliczeniu rabatu to 70 zł.
*** W każdy wtorek pakiet „Podróż po Japonii” objęty jest rabatem – 100 zł od ceny regularnej: rabat naliczany jest do modułu „Zwiedzanie wystawy muzealnej z Edukatorem” [opis w ** powyżej]. Koszt pakietu po naliczeniu rabatu to 210 zł.

Opcje personalizacji


Na życzenie grupy istnieje możliwość personalizowania programu pod kątem zainteresowań uczestników. Pełny 3-modułowy program edukacyjny „Podróż po Japonii” może zostać wzbogacony Modułem Plus:

Moduł Plus   Warsztaty: grafika inspirowana sztuką japońską – 70zł
Moduł Plus   Warsztaty: origami, czyli sztuka składania papieru – 70zł

Na prośbę Klientów istnieje możliwość przeprowadzenia poszczególnych warsztatów i zajęć w języku angielskim. Koszt jednego modułu prowadzonego w języku angielskim jest droższy od podstawowej ceny o 50 zł.

Rezerwacja


Rezerwacja terminu na udział w wybranych modułach składana jest za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego po prawej stronie. Rezerwacje przyjmujemy z minimalnym wyprzedzeniem 14 dni od preferowanej daty realizacji usługi. Informujemy, że kalendarz rezerwacji zapełnia się w szybkim tempie: jeśli zależy Państwu na konkretnym terminie, polecamy kontaktować się z nami 2-3 miesiące od preferowanej daty realizacji usługi.

Standardowy tryb realizacji usług przez Dział Edukacji: od wtorku do piątku, w godz. 10.00–15.00. Istnieje możliwość skorzystania z oferty poza wskazanym zakresem terminowym. Zaznaczamy, że w takim przypadku mogą ulec zmianie warunki korzystania z oferty. 

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących oferty, zachęcamy do kontaktu z naszym Działem Edukacji. Korespondencja oraz połączenia telefoniczne obsługiwane są od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–15.00.
e-mail: edukacja@manggha.pl    tel. 511 936 109

Informujemy, że w dni powszednie zespół Działu Edukacji z dużą intensywnością realizuje ofertę warsztatową. Jeśli jeszcze nie zdążyliśmy odpowiedzieć na Państwa formularz, e-mail lub połączenie telefoniczne, to właśnie z powodu prowadzonych obecnie zajęć. Po skończeniu warsztatów regularnie odpowiadamy na nowe wiadomości i nieodebrane połączenia telefoniczne. Bylibyśmy bardzo wdzięczni za cierpliwość w tej kwestii – skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to będzie możliwe.

Propozycje dla dorosłych


W ofercie znajdują się moduły zajęciowe, które dedykujemy nie tylko uczniom w wieku szkolnym, ale także osobom dorosłym od wieku studenckiego aż do statusu seniora. Grupom zorganizowanym z tej kategorii wiekowej polecamy:

Moduł podstawowy   Zwiedzanie wystawy muzealnej z Edukatorem
Moduł podstawowy   Warsztaty: pismo japońskie z elementami kaligrafii
Moduł Plus   Warsztaty: origami, czyli sztuka składania papieru

Uczestnicy indywidualni – cykl spotkań „Poznajemy Japonię”


Uczestników indywidualnych zapraszamy do udziału w cyklu Poznajemy Japonię”. Nabór zgłoszeń do tzw. grup otwartych, spotkania prowadzone w języku polskim. Zajęcia zaprojektowane zostały z myślą o młodzieży (+14 lat) i osobach dorosłych.

Szczegółowe opisy poszczególnych modułów znajdą Państwo poniżej – ukażą się po kliknięciu w wybraną ikonę zajęć.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole