Noc Muzeów 2021

21 maja zapraszamy serdecznie na długo wyczekiwaną Noc Muzeów 2021 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha! Na zwiedzających czekają trzy wystawy dostępne do obejrzenia w głównym budynku: Maria Sibylla Merian z kolekcji Kunstkabinett Strehler, Botaniczne poszukiwania. Sztuka botaniczna w XXI wieku oraz Koniec Świata 2011. Tegoroczna edycja będzie jednak nieco różnić się od poprzednich, dlatego zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia:
-Godziny zwiedzania: w godzinach 10.00–20.00,
-Cena biletu: 1 zł,
-Ze względu na sytuację epidemiczną od wtorku 11 maja obowiązuje wyłącznie rezerwacja mailowa na adres recepcja@manggha.pl do 20 maja do godziny 17.00,
-W zgłoszeniu należy podać swoje imię i nazwisko, godzinę zwiedzania oraz liczbę biletów (maksymalnie trzy bilety na jedną osobę). Godziny zwiedzania to:
- 10.00–11.00
- 11.00–12.00
- 12.00–13.00
- 13.00–14.00
- 14.00–15.00
- 15.00–16.00
- 16.00–17.00
- 17.00–18.00
- 18.00–19.00
- 19.00–20.00
- Rezerwacja staje się ważna dopiero po uzyskaniu potwierdzenia w odpowiedzi zwrotnej. Odpowiedzi wysyłamy od wtorku do niedzieli w godzinach funkcjonowania muzeum.- 18.00–19.00
- 19.00–20.00
- Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń,
- Osoby chętne, aby uzyskać darmowy pakiet origami do samodzielnego składania wraz z instrukcją prosimy o stosowną informację w wysyłanym zgłoszeniu, przy czym 1 bilet = 1 pakiet origami,
- Prosimy o punktualne przybycie. Spóźnienie powyżej 10 minut oznacza, że rezerwacja traci ważność,
- Tego dnia w sieci zostanie udostępnione oprowadzanie kuratorskie w wersji audio po wystawie sztuki botanicznej. Ze względu na reżim sanitarny, osoby chcące wysłuchać oprowadzania zachęcamy do przyniesienia ze sobą własnych słuchawek – plik z audio dostępny będzie po zeskanowaniu kodu QR przed wejściem na wystawę. Podczas wizyty dostępna będzie również ograniczona liczba muzealnych zestawów słuchawkowych – w przypadku skorzystania z nich, emisja oprowadzania dla każdej z grup rozpoczyna się 15 minut od startu zwiedzania dla danej grupy np. grupa z rezerwacją na godzinę 10.00 może odsłuchać nagrania od 10.15.
Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby ruch przebiegał sprawnie, a wizyta w bezpiecznych warunkach! Sklepik muzealny oraz kawiarnia Café Manggha będą również otwarte dla Was do godziny 20.00 (od godziny 15.00 kawiarnia przyjmuje zamówienia wyłącznie na wynos)!
Prosimy także o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania znajdującym się poniżej: