Pokaz Szkoły SHIRASAGIRYU SHUNTOKAI

Szkoła Shuntokai zaprezentuje układy kata. Są to układy o bardzo starej tradycji i mówi się o nich jako o „żywych istotach” ewoluujących wraz z czasem.

Kata są wykonywane z naciskiem na perfekcję techniki, kontroli ruchów oraz z przestrzeganiem formy ustalonej i przekazywanej w danej szkole od pokoleń, ale również z uwzględnieniem piękna wykonania.

Każdy kolejny ruch układu kata prowadzi do określonego celu, ma swój sens. Żaden ruch nie jest bezpodstawny.

Są to nie tylko sprawne warsztatowo, efektywne pod względem waleczności techniki. Charakteryzują się precyzją, szybkością oraz pięknem wykonania z całą oprawą, jaką jest towarzysząca im etykieta.

Liczba miejsc ograniczona. Udział w pokazie w ramach biletu wstępu na wystawy zakupionego w danym dniu zgodnie z cennikiem muzealnym.

Soke Masanori Ogawa

Japoński mistrz iai. Założyciel szkoły Shirasagiryu Shuntokai w Polsce.

Urodził się i wychował w szkole w tradycyjnej rodzinie Kansho-ryu Iai Hyoho w mieście Himeji. Styl, którego naucza wywodzi się ze starej tradycyjnej szkoły Araki Munisai.

Soke Masanori Ogawa rozpoczął naukę bardzo wcześnie, bo mając zaledwie rok, a więc zaraz jak tylko zaczął chodzić. W wieku 15 lat był już nauczycielem prowadzącym treningi keiko, a w wieku 17 lat nauczał w dojo szkoły Kanshoryu. Profesjonalista i spadkobierca dorobku kultury swojego kraju chce się dzielić wiedzą z każdym, kto pragnie się uczyć i poznawać wielowiekową szkołę walki bronią używaną przez samurajów, połączoną z wiedzą o etykiecie i tradycji japońskiej.

Soke prowadzi treningi osobiście, uczy w ten sam sposób, jak odbywa się to w jego rodzimej Japonii, co pozwala zapoznać się nie tylko z techniką iai, ale również ze sposobem myślenia podobnym do tego, jakim kierują się samurajowie. Uczy samodyscypliny i pokazuje drogę do samodoskonalenia, a forma tej nauki pozostała niezmieniona przez wieki, zachowana do dzisiaj.

Nie ma wątpliwości, że choć otaczający nas świat zmienił się bardzo na przestrzeni wieków, to Masanori Ogawa jest współczesnym samurajem i sercem szkoły Shuntokai.

Shuntokai charakteryzuje się tym, że łączy tradycyjną etykietę z efektywną techniką, jaką posługiwali się bushi, czyli japońscy wojownicy.

Soke często powtarza, że życie jest pełniejsze, kiedy ma się swoją pasję, coś, nad czym będzie się pracowało do końca swych dni. Dążenie do doskonalenia daje poczucie dumy i nadaje istnieniu głębszy sens.

PATRONI MEDIALNI

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole