Spotkanie z Witoldem Vargasem poświęcone książce „Bestiariusz japoński”

Razem z wydawnictwem BOSZ serdecznie zapraszamy na spotkanie promujące książkę Bestiariusz japoński autorstwa Witolda Vargasa, które odbędzie się 17 października w Muzeum Manggha. Autor przybliży nam fenomen japońskich demonów, duchów oraz magicznych zwierząt, które towarzyszyły i nadal towarzyszą Japończykom w życiu codziennym.

Spotkanie autorskie z Witoldem Vargasem będzie okazją, by poznać kulisy fantastycznej przygody jaką było szukanie relacji między japońskim a słowiańskim światem magicznym. „Kultura japońska jest dla nas nadal egzotyczna, jej historia składa się z czynników i zdarzeń, zupełnie obcych naszemu doświadczeniu. Różnimy się niemal we wszystkim a jednak, okazuje się, że gdzieś tam w środku, ulepieni jesteśmy z tej samej gliny, jako ludzie, jako istoty o podobnych lękach, aspiracjach i traumach. Okazuje się, że gdy zamykamy oczy, czy tu czy hen na dalekiej wyspie, wyłaniają się z zakamarków naszej wyobraźni, całkiem podobne istoty. Czym się różnią a w czym są identyczne? O tym będzie mowa podczas prezentacji ostatniej mojej książki.”.

Witold Vargas – ilustrator, muzyk i opowiadacz, współautor serii Legendarz w tym Bestiariusza słowiańskiego. Z wykształcenia artysta plastyk, od 30 lat zajmuje się popularyzacją ludowej kultury niematerialnej, tradycyjnej estetyki i wrażliwości. Od dziecka zafascynowany malarstwem i rysunkiem japońskim czerpał z tamtejszego stylu inspirację dla swojego stylu ilustratorskiego. Ludowe podania, baśnie, mity i wierzenia bada nie jako etnograf, a jako zapalony kolekcjoner. Wychowany w andyjskiej kulturze tradycyjnej (Boliwia) poczuwa się do obowiązku przekazywania dalej i przypominania we współczesnym świecie, ginącej fantastyki ludowej.

ZAPISY

Ze względu na limit uczestników, prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 16 października 2021 r. na adres mailowy: recepcja@manggha.pl.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

Uwaga: Uczestnik wydarzenia/opiekun prawny jest zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia przy wejściu na wydarzenie, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest/jego podopieczny nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. W przypadku wystąpienia u uczestnika objawów zakażenia COVID-19 do 14 dni od daty wydarzenia uczestnik/opiekun prawny zobowiązuje się niezwłocznie poinformować o tym właściwe służby sanitarne i epidemiologiczne, a także Muzeum Manggha na adres mailowy muzeum@manggha.pl. Wzór oświadczenia uczestnika jest dostępny do wglądu tutaj; wzór oświadczenia opiekuna uczestnika tutaj. Wydruki oświadczenia będzie można uzyskać również w dniu wydarzenia od pracownika recepcji muzealnej.

Podczas wydarzenia wykonywane będą fotografie dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykonanie tych fotografii oraz wykorzystanie i rozpowszechnianie wizerunku uczestników wraz z jego opisaniem poprzez wskazanie okoliczności wykonywania fotografii oraz miejsca ich wykonywania, w tym w szczególności zgodę na wykorzystanie i rozpowszechnianie ich wizerunku w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Rozpowszechnianie będzie miało miejsce przez czas nieoznaczony za pomocą strony internetowej organizatora wydarzenia.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole