Szkolenie z literatury chińskiej dla bibliotekarzy

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zdobyła grant z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i zamierza szkolić bibliotekarzy oraz pracowników instytucji kultury z zakresu literatury, kultury i społeczeństwa Dalekiego oraz Bliskiego Wschodu.

17 września o godzinie 10:00 zapraszamy na szkolenie na żywo (online na Facebooku) z Marcinem Jacoby. Zapraszamy wszystkich bibliotekarzy, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty, mieć kompetencje do poszerzenia swojej oferty.

Projekt obejmuje przeprowadzenie serii szkoleń dla pracowników bibliotek, kadr kultury, zainteresowanych tematem z zakresu literatury wybranych państw Bliskiego i Dalekiego Wschodu, co wzmocni kompetencje i pozwoli na zdobycie nowych umiejętności w zakresie literaturoznawstwa. Szkolenia przedstawią kontekst historyczny i współczesny literatury wybranych państw.

Marcin Jacoby to sinolog, tłumacz. Ekspert zajmujący się zagadnieniami polityczno-społecznymi regionu Azji Wschodniej, szczególnie Chin i Republiki Korei. Interesują go historyczno-kulturowe źródła przemian i procesów zachodzących w tym regionie świata. Naukowo specjalizuje się w chińskiej literaturze klasycznej i kulturze Chin starożytnych. Zna język chiński współczesny i klasyczny, tłumaczy dzieła literatury chińskiej na język polski. Autor wysoko ocenianych publikacji popularnonaukowych o Azji Wschodniej: Chiny bez makijażu (2016), Korea Południowa. Republika żywiołów (2018). Popularyzator wiedzy o Azji, współautor podręcznika do nauki języka chińskiego: Współczesny język chiński. Mówię i piszę po chińsku (2008). Jego najnowsza monografia naukowa to Sztuka perswazji w starożytnych Chinach. Opowiastka alegoryczna w okresie Walczących Państw (453-221 r. p.n.e.) (2018).

Planowane kolejne spotkania:
  1. Literatura japońska
  2. Literatura arabska
  3. Literatura hebrajska/izraelska
  4. Literatura indyjska
-----------------------

PATRONAT
  • Puls Azji
  • Wydawnictwo Kwiaty Orientu
  • Instytut Konfucjusza w Krakowie
  • Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
  • Radio Bogoria
  • Gazeta Bogoria
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole