Wachlarze uchiwa – warsztaty plastyczne

UWAGA: Brak wolnych miejsc

Zajęcia inspirowane tradycyjnymi japońskimi wachlarzami uchiwa – o okrągłej, nieskładanej papierowej formie, z elementami rozszczepionych włókien bambusa. Wachlarze typu uchiwa rozpowszechniły się w Japonii w XIV wieku. Do czego wykorzystuje się je współcześnie? Mogą być formą gustownego prezentu, oferują ochłodę w gorący i duszny dzień. Warto je mieć przy sobie podczas grillowania, kiedy chcemy wzniecić większy płomień pod potrawą. To także jeden z atrybutów tancerzy w czasie letnich festiwali japońskich. 
 
W trakcie warsztatów Uczestnicy stworzą autorską dekorację papierowej powierzchni otrzymanego modelu wachlarza. Inspiracją będzie motyw tygrysa – patrona 2022 roku, jednego z chińskich znaków zodiaku. 
 
Warsztaty odbędą się w przestrzeni Głównego Budynku Muzeum Manggha w sobotę 15 stycznia 2022 r. w godzinach 11.00–12.00. Spotkanie przeznaczone jest dla rodzin z dziećmi w wieku +6 lat. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Wachlarze 15.01”. W treści należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu oraz wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 10 osób). Koszt udziału wynosi 15 zł za osobę, płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu warsztatów. 

Uprzejmie prosimy nie pozostawiać dzieci bez opieki osoby dorosłej. Przyjmujemy jedynie zgłoszenia w formie „dorosły/dorośli + dziecko/dzieci”. 
 
Wydarzenie w ramach cyklu Poznajemy Japonię. Wychodząc naprzeciw sugestiom naszych stałych Gości, stworzyliśmy opcję karty promocyjnej. Zasady akcji: zbierz pieczątki za udział w 3 wydarzeniach w ramach cyklu Poznajemy Japonię i skorzystaj z możliwości uczestnictwa w 1 zajęciach w ramach tego cyklu za promocyjną cenę 1 zł. Informacje szczegółowe o karcie znajdują się tutaj
 
Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie. 
 
Uwaga: Uczestnik wydarzenia/opiekun prawny jest zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia przy wejściu na zajęcia, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest/jego podopieczny nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. W przypadku wystąpienia u uczestnika objawów zakażenia COVID-19 do 14 dni od daty wydarzenia uczestnik/opiekun prawny zobowiązuje się niezwłocznie poinformować o tym właściwe służby sanitarne i epidemiologiczne, a także Muzeum Manggha na adres mailowy muzeum@manggha.pl. Wzór oświadczenia uczestnika jest dostępny tutaj; wzór oświadczenia opiekuna uczestnika tutaj. Wydruki oświadczenia będzie można uzyskać również w dniu wydarzenia od pracownika recepcji muzealnej. 

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole