15 sierpnia 2020 Muzeum Manggha nieczynne

Warsztaty furoshiki – między dorosłymi

Uwaga! Brak wolnych miejsc na warsztaty

Zapraszamy na warsztaty furoshiki – tradycyjnej sztuki pakowania przedmiotów w japońskie chusty. Zajęcia odbędą się w przestrzeni Muzeum Manggha we wtorek 27 sierpnia w godz. 16.00–17.00. Tempo pracy dostosowane będzie do osób dorosłych.

Minimalny wiek uczestnika: 17 lat
Poziom: warsztat prowadzony od podstaw

Koszt udziału wynosi 10 zł za osobę, płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu warsztatów. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Furoshiki 27 sierpnia”, a w treści podając imię, nazwisko oraz wiek zgłaszanego uczestnika. Z uwagi na limitowaną liczbę miejsc (maksymalnie 15 osób), zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji. Informujemy, że japońskie chusty są udostępniane uczestnikom tylko na czas trwania warsztatów.

Od setek lat chusty furoshiki towarzyszą Japończykom w różnych aspektach codzienności. Ich funkcjonalność ewoluowała na przestrzeni stuleci: były powszechnie stosowane do przechowywania przedmiotów osobistych należących do klientów łaźni publicznych, przydatne w czasie przeprowadzek, stanowiły element wyprawy ślubnej panny młodej. Obecnie posiadają status symbolu japońskiej tradycji i wyróżniają się szeroką perspektywą zastosowania. To tradycyjny sposób pakowania przedmiotów, m.in. rzeczy wartościowych, prezentów. Furoshiki charakteryzują się bogatą paletą barw i zdobień, adekwatnych do użytkowego przeznaczenia danej chusty. Wśród tradycyjnych wzorów tkanin oraz technik wiązań pojawiają się propozycje nowe, zaprojektowane z myślą o współczesnym młodym pokoleniu Japończyków. Uczestnik zajęć warsztatowych poznaje szkic historyczny losów furoshiki w Japonii oraz w praktyce uczy się wybranych propozycji na pakowanie przedmiotów w chusty.

PATRONAT HONOROWY

KONSUL HONOROWY JAPONII
W KRAKOWIE

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole