Warsztaty kaligrafii z elementami j. japońskiego

UWAGA. Brak wolnych miejsc na warsztaty

Zapraszamy na warsztaty kaligrafii z elementami nauki języka japońskiego. Zajęcia odbędą się w przestrzeni Muzeum Manggha we wtorek 12 listopada w godz. 16.30–17.30. Tempo pracy dostosowane będzie do osób dorosłych.

Minimalny wiek uczestnika: 17 lat
Poziom: warsztat prowadzony od podstaw, dla osób początkujących

Koszt udziału wynosi 15 zł za osobę, płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu warsztatów. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Kaligrafia 12 listopada”, a w treści podając imię, nazwisko oraz wiek zgłaszanego uczestnika. Z uwagi na limitowaną liczbę miejsc (maksymalnie 20 osób), zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji.

Pismo i język są nieodłączną częścią kultury japońskiej. Przekazując wiedzę o Kraju Kwitnącej Wiśni nie sposób pominąć tego tematu. Japończycy zaczerpnęli system znaków od Chińczyków, przy czym wzbogacili go o własne elementy. Język japoński składa się z trzech systemów pisma: znaków kanji, hiragany i katakany. Japończycy doskonalą pismo nie tylko przez naukę pamięciową znaków, ale i sposób ich pisania. Shodō, czyli dosłownie "droga pisma", to japońska kaligrafia. Poprzez wielokrotne pisanie znaku przy użyciu specjalnych utensyliów (pędzla, tuszu, kamienia oraz papieru), doskonali się jego walory estetyczne. Warsztaty z kaligrafii niosą ze sobą nie tylko element edukacyjny – jest to doskonała zabawa zapewniająca sensoryczne wrażenia. Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawowe znaki kanji wraz z bazową wiedzą na temat języka japońskiego.

PATRONAT HONOROWY

KONSUL HONOROWY JAPONII
W KRAKOWIE

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole