Nomadka

Prezentowany dwukrotnie w Sapporo i dwukrotnie w Tokio. W Sapporo występ odbył się w ramach International Conference on Ethnic Minorities. W spektakl Nomadka w Sapporo włączono dwie reprezentantki ludu Ajnu związane ze Stowarzyszeniem Kobiet Ajnu współorganizującym wydarzenie (Ainu Women's Association in Hokkaido – Ainu Moshir). Zawarcie ich historii w tkance spektaklu opowiadającego historię przesiedlonej Inuitki Louise Fontain, ma niezwykle istotne znaczenie i mamy nadzieję, że da możliwość wielokulturowego dialogu na temat tożsamości, lokalności, mniejszości etnicznych.

W ramach Międzynarodowej Konferencji Bronisław Piłsudski: On the Centennial of His Death. Towards an Independent Homeland Pani Tsugumi Matsudaira i Pani Utae Ehara wystąpią w spektaklu Nomadka w reżyserii Katarzyny Pastuszak. Występ, który porusza kwestie migracji i tożsamości etnicznej, jest wykonywany przez przedstawicieli ludzi Ainu i Inuit, a ostatnio został zaprezentowany w Sapporo w Centrum Kultury Ainu – Pirka Kotan w ramach Międzynarodowej Konferencji Mniejszości Etnicznych, gdzie zdobył duże uznanie.

Wydarzenie odbędzie się podczas konferencji poświęconej badaniom i odkryciom polskiego etnografa – Bronisława Piłsudskiego w dniach 18-20.10.2018 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Uważamy, że spektakl "Kobieta nomadyczna" w reżyserii dr Katarzyny Pastuszak (dyrektor Amareya Theatre & Guests) angażującej przedstawicieli Ainu i Inuit jako niezwykle wartościowy utwór, który bardzo wzbogaci program naszej konferencji.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole