Życie w Japonii - burzymy mity i stereotypy

Brak wolnych miejsc na prelekcję.

Z czystej ciekawości pytam ludzi, co wiedzą o życiu w Japonii
– mówi Olga Podsiadło, prelegentka – W odpowiedzi często słyszę splot faktów, informacji zaczerpniętych z rzetelnych raportów statystycznych, ale także przekonań nasiąkniętych mitami i stereotypami. Warto rozwiać te wątpliwości, jeśli chcemy poznawać Azję taką, jaka jest naprawdę.

W trakcie prelekcji Życie w Japonii – burzymy mity i stereotypy poruszymy kwestię popularnych przekonań dotyczących sfery japońskiego życia codziennego, budowania kariery zawodowej, relacji małżeńskich, rodzinnych praktyk wychowawczych, kulinariów. Wczujemy się także w rolę Japończyka i z takiej perspektywy postaramy się spojrzeć na nas – obcokrajowców z Zachodu. Do jakich wniosków dojdziemy w trakcie dyskusji?

Olga Podsiadło – autorka cyklu fotografii ilustrujących życie mieszkańców japońskich metropolii, stworzonego podczas dwuletniego pobytu w Tokio i Sendai. Dwukrotna stypendystka uczelni Tokyo Gakugei Daigaku i Tohoku Daigaku, gdzie przy merytorycznym wsparciu mentorów akademickich pogłębiała swoją specjalizację w zakresie współczesnych drzeworytów, kaligrafii i języka japońskiego. Pracownik Działu Edukacji Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Hobbystycznie szlifuje umiejętności kucharskie, które nabywała pod opieką japońskich szefów kuchni.

Prelekcja odbędzie się w sali konferencyjnej (pierwsze piętro) w Galerii Europa–Daleki Wschód w piątek 8 listopada w godz. 18.00–19.00. Dynamika spotkania dostosowana będzie do młodzieży i osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Życie w Japonii 8.11”, a w treści podając imię, nazwisko, nr tel. oraz wiek zgłaszanego uczestnika. Z uwagi na limitowaną liczbę miejsc (maksymalnie 30 osób), zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji.

Udział w spotkaniu umożliwia bilet zakupiony w dniu wydarzenia według obowiązującego cennika muzealnego, uprawniający do zwiedzenia aktualnych wystaw dostępnych dla zwiedzających w godz. 10.00–18.00. Wszystkich chętnych do zwiedzenia Tokio. Smok i Smok zachęcamy do wejścia na salę wystawienniczą przed godziną 18.00.

Ważne: w dniu prelekcji bilety można nabyć w kasie Muzeum najpóźniej o godz. 17.45.

Wydarzenie towarzyszące do wystawy Tokio. Smok i Smok.

PATRONAT HONOROWY

KONSUL HONOROWY JAPONII
W KRAKOWIE

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole