Zapowiedzi wystaw i informacje praktyczne w PJM
Informacje praktyczne
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha jest instytucją szeroko podejmującą temat kultury Japonii i Dalekiego Wschodu. Kompleks budynków znajduje się w Krakowie przy ulicy Marii Konopnickiej 26. Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00–18.00. Przed wizytą polecamy zapoznać się z „informacjami praktycznymi”. Zapraszamy do kontaktu e-mailowego: muzeum@manggha.pl.
Zapowiedzi w PJM bieżących wystaw czasowych
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaprasza do zwiedzania East-East. Wystawa sztuki współczesnej z Japonii. Swoje prace zaprezentuje sześcioro artystek i artystów: Mami Kosemura, Mitsuo Kim, Rui Mizuki, Tomoko Sauvage, Ewelina Skowrońska oraz Urara Tsuchiya. Ekspozycja skłania do refleksji nad tym, czym jest Wschód – jako przestrzeń, idea i doświadczenie, a także w kontekście sztuki, kultury i duchowości. To nie tylko kierunek na mapie, lecz także koncepcja i symbol, które od wieków inspirują i budzą niepokój. Wystawa jest czynna od 26 kwietnia do 10 sierpnia 2025 roku.
Zapowiedzi w PJM planowanych wystaw czasowych
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaprasza do zwiedzania wystawy Sto nocnych zjaw. Duchy, demony i upiory w sztuce Japonii i Zachodu. W czterech tematycznych częściach ekspozycji tytułowe zjawy spotykają się z postaciami z baśni, legend, mitologii słowiańskiej, a także z wizjami sennymi i z wyobrażeniami współczesnych demonów. W przestrzeni można zobaczyć między innymi drzeworyty barwne z kolekcji Feliksa Jasieńskiego i ze zbiorów Muzeum Manggha, obrazy, rzeźby, instalacje przestrzenne i grafiki. Wystawa jest czynna od 1 czerwca do 31 sierpnia 2025 roku.
Zapowiedzi archiwalnych wystaw czasowych w PJM są umieszczone na kanale Muzeum Manggha w serwisie YouTube. Lista dostępna po kliknięciu tutaj.