Archiwum wystaw

Rok
Wystawa drzewek bonsai

Wystawa drzewek bonsai

11 - 16 października 2022
Sztuka uprawiania bonsai pochodzi z Chin, gdzie nazywana jest pensai. Sztuka ta zanikła w Chinach, podczas gdy w Japonii osiągnęła niezwykłą doskonałość.
Karolina Kowalska. ABSTRAKTTROPIK

Karolina Kowalska. ABSTRAKTTROPIK

Helioterapia w kontekście eksperymentu BIOSPHERE 2
28.09.2022 - 09.10.2022
Rośliny reprezentują biosferę nieskończonych możliwości powstawania nowych form życia. W instalacji ABSTRAKTTROPIK pojawia się propozycja kosmologiczna pełna paradoksów i sprzeczności. To fantazja o równoległym idealnie powtarzalnym świecie.
Świat napędzany wodorem

Świat napędzany wodorem

Poznaj energię przyszłości
7 - 18 września 2022
Przyjdź i poznaj najnowsze technologie. Dowiedz się, jak działają ogniwa paliwowe, odkryj wodorową Toyotę Mirai i poznaj wszystkie tajemnice hybrydy.
Pomiędzy

Pomiędzy

24 - 30 czerwca 2022
Na wystawie sąsiadują ze sobą m.in. masywne obiekty z kamienia i lekkie, ażurowe tekstylia. Tytuł wystawy odnosi się do tej różnorodności wypowiedzi i postaw artystycznych.
Duch ukryty w drzewach

Duch ukryty w drzewach

Tradycja i kunszt japońskiego ciesielstwa
19.06.2022 - 16.10.2022
Techniczno-estetyczna opowieść rozpoczyna się od praźródła kultury materialnej, jakim jest wieczna i potężna natura. Podążając następnie przez zdobycze architektury, rytualny proces jej wytwarzania, wymiar duchowy stosowanych surowców, kunszt narzędzi, metod obróbki i konstruowania, ta wielowątkowa prezentacja zwieńczona zostaje egzemplifikacją piękna wynikającego nie ze spontanicznego aktu twórczego, lecz z przemyślanej i zorganizowanej pracy.
Trzy kamienie. Międzynarodowa wystawa suiseki

Trzy kamienie. Międzynarodowa wystawa suiseki

7 - 19 czerwca 2022
Suiseki to wyraz japońskiej estetyki wabi, wywodzącej się z filozofii zen, a obecnej m.in. także w ceremonii herbaty chadō czy poezji haiku. Kontemplowanie stonowanej kolorystyki, sugestywnych, a zarazem harmonijnych i subtelnych form kamieni pozwala dostrzec ich zewnętrzne i wewnętrzne piękno.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole