Lekcje muzealne

Oferta edukacyjna dla grup szkolnych, przedszkolnych i innych grup zorganizowanych w roku szkolnym 2023/2024 oraz w okresie wakacyjnym 

Lekcja muzealna Podróż po Japonii 
Rezerwacje przyjmujemy z minimalnym wyprzedzeniem 10 dni od preferowanej daty realizacji usługi. Zgłoszenia dokonać można z maksymalnie dwumiesięcznym wyprzedzeniem. 
 
Podróż po Japonii to lekcja muzealna składająca się z trzech elementów: oprowadzania z edukatorem po wybranej wystawie, opowieści kulturowo-geograficznej oraz części warsztatowo-plastycznej, inspirowanej wątkami z wystawy. Podróż osadzona jest w nowoczesnej przestrzeni muzealnej. Towarzyszą jej aktywizujące metody pracy, stawiające uczestnika w centrum aktywności warsztatowej. Zajęcia charakteryzuje zróżnicowana dynamika, motywowanie do twórczego działania i myślenia. Poziom merytoryczny i scenariusz zajęć dostosowywany jest do wieku uczestników. Program dedykowany grupom ze szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, a także innym grupom zorganizowanym.  

Czas trwania: 2 h       
Język zajęć: polski         
Limit uczestników: 20 osób w jednej grupie (jednocześnie możemy przyjąć 2 grupy zajęciowe w trybie rotacyjnym)
Koszt: 20 zł (w tym 8% VAT) za uczestnika w przypadku grupy o liczebności 10–40 osób
Grupy poniżej 10 uczestników: łączny koszt 200 zł (w tym 8% VAT) za całą grupę
 
Opcja rozszerzenia zajęć: polega ona na rozbudowaniu lekcji muzealnej o dodatkowy warsztat edukacyjny lub dodatkową prelekcję. Temat dodatkowego modułu ustalany jest w trakcie dokonywania rezerwacji. 

Czas trwania dodatkowego modułu: 1 h            
Język zajęć: polski       
Limit uczestników w dodatkowym module: 20 osób
Koszt: 10 zł (w tym 8% VAT) za uczestnika w przypadku grupy o liczebności 10–20 osób
Grupy poniżej 10 uczestników: łączny koszt 100 zł (w tym 8% VAT) za całą grupę

Istnieje możliwość spersonalizowania zajęć i dostosowania oferty do potrzeb Klienta. W razie takiej potrzeby zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Zaznaczamy, że zmianie mogą ulec zasady odpłatności za lekcję muzealną.

Zwiedzanie wystawy z edukatorem 
Rezerwacje przyjmujemy z minimalnym wyprzedzeniem 10 dni od preferowanej daty realizacji usługi. Zgłoszenia dokonać można z maksymalnie dwumiesięcznym wyprzedzeniem. 

Zwiedzanie wybranej wystawy czasowej dostępnej w przestrzeni muzeum. Poziom merytoryczny i scenariusz oprowadzania dostosowywany jest do wieku uczestników. Usługa dedykowana grupom ze szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, a także innym grupom zorganizowanym.  

Czas trwania: 50–60 minut
Język zajęć: polski 
Limit uczestników: 20 osób 
Koszt za grupę do 20 osób: 120 zł (bilet grupowy) + 80 zł (usługa przewodnicka) = 200 zł (w tym 8% VAT) 
Koszt zwiedzania wystawy z przewodnikiem dla mniejszych grup (do 5 osób): bilety wstępu według aktualnie obowiązującego cennika + 80 zł (usługa przewodnicka), w tym 8% VAT

Ważne: we wtorki cena usługi Zwiedzanie wystawy z edukatorem obejmuje tylko koszt usługi przewodnickiej, ponieważ wtorek jest dniem bezpłatnego wstępu na wystawy. 
 
Lekcje muzealne dla przedszkolaków Podróż po Wschodniej Azji
Rezerwacje przyjmujemy z minimalnym wyprzedzeniem 10 dni od preferowanej daty realizacji usługi. Zgłoszenia dokonać można z maksymalnie dwumiesięcznym wyprzedzeniem. 

Seria trzech lekcji muzealnych skierowana do dzieci w wieku 5–6 lat. Każde spotkanie obejmuje oprowadzanie z edukatorem po wybranej wystawie, a także opowieść edukacyjną i aktywności plastyczne przybliżające kulturę jednego z trzech krajów: Japonii, Chin lub Korei Południowej. 

Lekcja 1. Opowieść o Japonii 
Lekcja 2. Opowieść o Chinach 
Lekcja 3. Opowieść o Korei Południowej 

Czas trwania jednej lekcji: 1h 30 min
Język zajęć: polski            
Limit uczestników: 20 osób w jednej grupie (jednocześnie możemy przyjąć 2 grupy zajęciowe w trybie rotacyjnym)
Koszt jednej lekcji muzealnej: 15 zł za uczestnika w przypadku grupy o liczebności 10-40 osób 
Grupy poniżej 10 uczestników: łączny koszt 150 zł (w tym 8% VAT) za całą grupę

Promocja dla przedszkoli 

Zapraszamy do udziału we wszystkich trzech spotkaniach z cyklu Podróż po Wschodniej Azji. Po dwukrotnym udziale w zajęciach (odpowiednio: lekcje o Japonii i Chinach) grupa może skorzystać z trzeciej lekcji (na temat Korei Południowej) w promocyjnej cenie 1 zł od uczestnika. Aby skorzystać z promocji, należy zrealizować cały cykl w przeciągu jednego roku szkolnego. 
 
Rezerwacja 

Rezerwacja terminu składana jest za pomocą konsultacji telefonicznej lub wiadomości e-mail na adres edukacja@manggha.pl. Rezerwacje przyjmujemy z minimalnym wyprzedzeniem 10 dni od preferowanej daty realizacji usługi. Zgłoszenia dokonać można z maksymalnie dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Informujemy, że kalendarz rezerwacji zapełnia się w szybkim tempie.

Ważne: zgłoszenie zostaje uznane za finalnie przyjęte do systemu rezerwacji, kiedy dostępność terminu oraz szczegóły zamówionej usługi zostaną mailowo potwierdzone przez Dział Edukacji. 
 
Standardowy tryb realizacji usług przez Dział Edukacji: od wtorku do piątku, w godz. 10.15–17.30. Istnieje możliwość skorzystania z oferty poza wskazanym zakresem terminowym. Zaznaczamy, że w takim przypadku mogą ulec zmianie warunki korzystania z oferty. Powyższy cennik dotyczy zajęć w języku polskim. Istnieje możliwość zarezerwowania wybranych zajęć w języku angielskim – szczegóły organizacyjne dostępne u pracowników Działu Edukacji. 
 
W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z Działem Edukacji. Korespondencja oraz połączenia telefoniczne obsługiwane są od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–15.00. 
 
e-mail: edukacja@manggha.pl    tel. 511 936 109 
 
Informujemy, że w dni powszednie zespół Działu Edukacji z dużą intensywnością realizuje lekcje muzealne. Jeśli jeszcze nie zdążyliśmy odpowiedzieć na Państwa e-mail lub połączenie telefoniczne, to właśnie z powodu prowadzonych obecnie zajęć. Po skończeniu lekcji regularnie odpowiadamy na nowe wiadomości i nieodebrane połączenia telefoniczne. Bylibyśmy wdzięczni za cierpliwość w tej kwestii – skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to będzie możliwe.  
 
Oferta specjalna dla firm i innych grup zorganizowanych 

Istnieje możliwość zamówienia usług spersonalizowanych: warsztatów edukacyjnych w ramach spotkań integracyjnych zespołów firmowych lub innych grup zorganizowanych. Warsztaty specjalne są dostępne w wersji stacjonarnej w muzeum, w wersji wyjazdowej na terenie Polski oraz w wersji online. Szczegółową ofertę otrzymają Państwo u pracowników Działu Edukacji. 
 
Spotkanie z drzeworytem – oferta dla osób z niepełnosprawnością wzroku 

Zapraszamy do udziału w spotkaniu z drzeworytem. Zajęcia skierowane do osób z niepełnosprawnością wzroku, oparte na zmyśle dotyku i słuchu. W trakcie spotkania Edukator opowiada o powstawaniu drzeworytu oraz o japońskich mistrzach tej sztuki. Oferta składa się ze skróconej ścieżki zwiedzania wystawy oraz zapoznania się poprzez dotyk z drewnianymi matrycami. 

Oferta dla małych grup: 1–6 osób
Czas trwania: 30 minut.
Koszt udziału: 5 zł/os.

Szczegóły dostępne u pracowników Działu Edukacji.

Dotykowa ścieżka zwiedzania po wystawie Stany splątane – oferta dla rodzin z dziećmi (7–12 lat) z niepełnosprawnością wzroku

Zajęcia składają się ze skróconej ścieżki zwiedzania wystawy Stany splątane. W trakcie spotkania edukator opowiada o wybranych japońskich motywach obecnych w twórczości Mateusza Kołka. Osoby z niepełnosprawnością wzroku angażują zmysł dotyku i słuchu. Wybrane motywy zaczerpnięte z prac artysty zostały przeniesione na specjalny papier puchnący. Materiałom dotykowym towarzyszą tekstowe opisy alternatywne, które wspierają odczytanie wypukłych grafik. Narracja jest dostosowywana do wieku dzieci.

Oferta dla małych grup: 2–5 osób
Czas trwania: 30 minut.
Koszt udziału: 5 zł/os. 

Szczegóły dostępne u pracowników Działu Edukacji.

Uczestnicy indywidualni i rodziny z dziećmi 

Zachęcamy do śledzenia muzealnego kalendarium wydarzeń. Systematycznie pojawiają się tam nowe nabory na zajęcia warsztatowe oraz wydarzenia towarzyszące do aktualnych wystaw. Znajdą tam Państwo propozycje dla uczestników indywidualnych oraz rodzin z dziećmi. 
 
Zapraszamy do Klubu Origami Muzeum Manggha. Szczegóły dostępne tutaj
 
Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole