Lekcje muzealne

Oferta edukacyjna dla grup szkolnych, przedszkolnych i innych grup zorganizowanych w roku szkolnym 2022/2023 oraz w okresie wakacyjnym

Lekcja muzealna Podróż po Japonii
Aktualnie przyjmujemy zgłoszenia na zajęcia w okresie 15 maja – 12 sierpnia 2023 r.

Podróż po Japonii
to lekcja muzealna składająca się z 3 elementów: oprowadzania z edukatorem po wybranej wystawie, opowieści kulturowo-geograficznej oraz części warsztatowo-plastycznej, inspirowanej wątkami z wystawy. Podróż osadzona jest w nowoczesnej przestrzeni muzealnej. Towarzyszą jej aktywizujące metody pracy, stawiające uczestnika w centrum aktywności warsztatowej. Zajęcia charakteryzuje zróżnicowana dynamika, motywowanie do twórczego działania i myślenia. Poziom merytoryczny i scenariusz zajęć dostosowywany jest do wieku uczestników. Program dedykowany grupom ze szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, a także innym grupom zorganizowanym. 

Czas trwania: 2h              Język zajęć: polski           Limit uczestników: 20 osób

Koszt: 20 zł (w tym 8% VAT) za uczestnika w przypadku grupy o liczebności 10–20 osób

Przypadek grupy poniżej 10 uczestników: łączny koszt 200 zł (w tym 8% VAT) za całą grupę

Jeśli grupa liczy ponad 20 osób, prosimy o kontakt z Działem Edukacji. W wybrane dni istnieje możliwość zrealizowania Podróży po Japonii w trybie rotacyjnych jednocześnie dla dwóch maksymalnie 20-osobowych grup. W takim przypadku Państwa grupa może być zgłoszona do kalendarza rezerwacji jako dwie osobne grupy zajęciowe.

Zwiedzanie wystawy z edukatorem
Aktualnie przyjmujemy zgłoszenia na zajęcia w okresie 15 maja – 12 sierpnia 2023 r.

Zwiedzanie wybranej wystawy czasowej dostępnej w przestrzeni muzeum. Poziom merytoryczny i scenariusz oprowadzania dostosowywany jest do wieku uczestników. Usługa dedykowana grupom ze szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, a także innym grupom zorganizowanym. 

Czas trwania: 50–60 minut           Język zajęć: polski           Limit uczestników: 20 osób

Koszt za grupę do 20 osób: 120 zł (bilet grupowy) + 80 zł (usługa przewodnicka) = 200 zł (w tym 8% VAT)

Koszt w przypadku rezerwacji dla rodziny z dziećmi (opiekun + 3 dzieci do lat 18 lub 2 opiekunów + 2 dzieci do lat 18): 50 zł (bilet dla rodzin z dziećmi) + 80 zł (usługa przewodnicka) = 130 zł (w tym 8% VAT)

Ważne: we wtorki cena usługi Zwiedzanie wystawy z edukatorem obejmuje tylko koszt usługi przewodnickiej, ponieważ wtorek jest dniem bezpłatnego wstępu na wystawy.

Lekcje muzealne dla przedszkolaków Podróż po Dalekim Wschodzie
Aktualnie przyjmujemy zgłoszenia na zajęcia w okresie 15 maja – 12 sierpnia 2023 r.

Seria trzech lekcji muzealnych dedykowana dzieciom w wieku 5-6 lat. Każde spotkanie obejmuje oprowadzanie z edukatorem po wybranej wystawie, a także opowieść edukacyjną i aktywności plastyczne przybliżające kulturę jednego z trzech krajów: Japonii, Chin lub Korei Południowej.

Lekcja 1. Opowieść o Japonii
Lekcja 2. Opowieść o Chinach
Lekcja 3. Opowieść o Korei Południowej

Czas trwania jednej lekcji: 1h30min         Język zajęć: polski           Limit uczestników: 20 osób

Koszt jednej lekcji muzealnej: 15 zł za uczestnika w przypadku grupy o liczebności 10-20 osób

Przypadek grupy poniżej 10 uczestników: łączny koszt 150 zł (w tym 8% VAT) za całą grupę

Jeśli grupa liczy ponad 20 osób, prosimy o kontakt z Działem Edukacji. W wybrane dni istnieje możliwość zrealizowania Podróży po Dalekim Wschodzie w trybie rotacyjnych jednocześnie dla dwóch maksymalnie 20-osobowych grup. W takim przypadku Państwa grupa może być zgłoszona do kalendarza rezerwacji jako dwie osobne grupy zajęciowe.

Zapraszamy do zgłaszania chęci pobrania karnetu w ramach zarezerwowania lekcji numer 1. Za uzyskanie dwóch pieczątek (odpowiednio za udział w lekcji o Japonii i Chinach) grupa może skorzystać z udziału w lekcji o Korei Południowej w promocyjnej cenie: 1 zł od uczestnika. Termin ważności karnetu (w tym skorzystania z udziału w 3. spotkaniu w promocyjnej cenie): 30.05.2023.

Rezerwacja

Rezerwacja terminu składana jest za pomocą konsultacji telefonicznej lub wiadomości e-mail na adres edukacja@manggha.pl. Rezerwacje przyjmujemy z minimalnym wyprzedzeniem 10 dni od preferowanej daty realizacji usługi. Informujemy, że kalendarz rezerwacji zapełnia się w szybkim tempie. Ważne: aby zgłoszenie zostało finalnie przyjęte do systemu rezerwacji, dostępność terminu oraz szczegóły zamówionej usługi muszą zostać mailowo potwierdzone przez Dział Edukacji.

Standardowy tryb realizacji usług przez Dział Edukacji: od wtorku do piątku, w godz. 10.15–17.30. Istnieje możliwość skorzystania z oferty poza wskazanym zakresem terminowym. Zaznaczamy, że w takim przypadku mogą ulec zmianie warunki korzystania z oferty. Powyższy cennik dotyczy zajęć w języku polskim. Istnieje możliwość zarezerwowania wybranych zajęć w języku angielskim – szczegóły organizacyjne dostępne u pracowników Działu Edukacji.

W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z Działem Edukacji. Korespondencja oraz połączenia telefoniczne obsługiwane są od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–15.00.

e-mail: edukacja@manggha.pl    tel. 511 936 109

Informujemy, że w dni powszednie zespół Działu Edukacji z dużą intensywnością realizuje lekcje muzealne. Jeśli jeszcze nie zdążyliśmy odpowiedzieć na Państwa e-mail lub połączenie telefoniczne, to właśnie z powodu prowadzonych obecnie zajęć. Po skończeniu lekcji regularnie odpowiadamy na nowe wiadomości i nieodebrane połączenia telefoniczne. Bylibyśmy wdzięczni za cierpliwość w tej kwestii – skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to będzie możliwe. 

Oferta specjalna dla firm i innych grup zorganizowanych

Istnieje możliwość zamówienia usług spersonalizowanych: warsztatów edukacyjnych w ramach spotkań integracyjnych zespołów firmowych lub innych grup zorganizowanych. Warsztaty specjalne są dostępne w wersji stacjonarnej w muzeum, w wersji wyjazdowej na terenie Polski oraz w wersji online. Szczegółową ofertę otrzymają Państwo u pracowników Działu Edukacji.

Spotkanie z drzeworytem – oferta dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Zapraszamy do udziału w spotkaniu z drzeworytem. Zajęcia skierowane do osób z niepełnosprawnością wzroku, oparte na zmyśle dotyku i słuchu. W trakcie spotkania Edukator opowiada o powstawaniu drzeworytu oraz o japońskich mistrzach tej sztuki. Oferta składa się ze skróconej ścieżki zwiedzania wystawy oraz zapoznania się poprzez dotyk z drewnianymi matrycami.

Oferta dla małych grup: 1–6 osób.
Czas trwania: 30 minut. Koszt udziału: 5 zł/os.
Szczegóły dostępne u pracowników Działu Edukacji

Osoby indywidualne i rodziny z dziećmi

Zachęcamy do śledzenia muzealnego kalendarium wydarzeń. Systematycznie pojawiają się tam nowe otwarte nabory na zajęcia warsztatowe oraz wydarzenia towarzyszące do aktualnych wystaw. Znajdą tam Państwo propozycje dla osób indywidualnych oraz rodzin z dziećmi.

Zapraszamy do Klubu Origami Muzeum Manggha. Szczegóły dostępne tutaj.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole