Cykle wydarzeń

Klub Origami
Klub Origami Muzeum Manggha to kilkumiesięczna seria warsztatów plastycznych prowadzona od podstaw jako cykl zajęć. W ramach Klubu odbywają się spotkania tematyczne dla kilku grup podzielonych ze względu na wiek i poziom zaawansowania.
+
Spotkania wokół kotów w kulturze [zakończone]
Program wydarzeń towarzyszących wystawie Ja, kot. Koty w sztuce Japonii i Zachodu.
+
Eksperyment. Materiał. Architektura [zakończony]
Cykl wykładów poświęconych zarówno postaci najlepiej dziś rozpoznawalnego architekta japońskiego, Kengo Kumy jak również zagadnieniom z zakresu szeroko pojętej architektury.
+
Poznajemy Japonię
W trakcie spotkań ukażą się nam różne oblicza Japonii związane z kulturą, sztuką oraz życiem codziennym jej mieszkańców.
+
Specjalne wydanie Otwartej Akademii Kina Japońskiego [zakończone]
Trzy spotkania w ramach Specjalnej Edycji Akademii Kina Japońskiego, poświęcone będą buddyjskim inspiracjom w kinie Japonii i innych krajów Dalekiego Wschodu, których kulturę, także kulturę kinematograficzną wciąż stymulują buddyjskie egzystencjalne „drogowskazy”.
+
Kwartalne Spotkania SENSHIN-KAI [wstrzymane]
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz Stowarzyszenie Senshinkai Chadou Urasenke Tankoukai zapraszają serdecznie na Cykl Kwartalnych Spotkań SENSHIN-KAI!
+
Bajki i baśnie japońskie [wstrzymane]
Projekt Bajki i baśnie japońskie został przygotowany z myślą o najmłodszej publiczności Muzeum Sztuki i Techniki Muzeum Manggha. Wymyślony i przeznaczony umownie „dla dzieci od lat 3 do 103” projekt polega na prezentacji literatury japońskiej – bajek, baśni i legend.
+
Projekt Buddyzm [zakończony]
Projekt Buddyzm to spotkanie z jak najszerzej interpretowanym tematem buddyzmu w Krajach Dalekiego Wschodu, jego historyczną i kulturową rolą oraz wpływem na kulturę Zachodu.
+
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole