Galeria Europa – Daleki Wschód

Galeria Europa – Daleki Wschód funkcjonuje jako przestrzeń wymiany artystycznej pomiędzy Europą a krajami azjatyckimi w dobie ich rosnącego znaczenia na mapie kulturalnej oraz gospodarczej świata.

Powstała w 2015 roku galeria jest jedynym europejskim ośrodkiem poświęconym w pełni promowaniu i wspieraniu kulturalnego dialogu i kontaktów pomiędzy Europą a krajami regionu Pacyfiku. Wystawy i inne artystyczne wydarzenia prezentowane są w sposób atrakcyjny dla współczesnego odbiorcy oraz w oparciu o nowe technologie.

Budynek Galerii stanowi aneks istniejącego gmachu Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha i mieszczą się w nim sale ekspozycyjne, sala konferencyjna, pomieszczenia magazynowe, specjalistyczne pracownie, a także przestrzeń biurowa. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Projekt zrealizowany przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie w ramach działania 11.2: „Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym”, Priorytetu XI „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”, którego operatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony dedykowanej projektowi: www.edw.manggha.pl
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole