KODOMO NO KIMONO

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy KODOMO NO KIMONO. Kimona dziecięce z kolekcji Kazuko Nakano. Otwarcie wystawy będzie miało miejsce 5 maja o godz. 14.00 w ramach wydarzenia Kodomo no hi. Japoński dzień dziecka.

Kimono – jeden z głównych symboli kultury japońskiej – to od lat stały temat w programie Muzeum Manggha, od niedawna także pokaźna część kolekcji własnej muzeum, która liczy ponad 200 obiektów. Kimono budzi też niezmiennie zainteresowanie publiczności. Tym razem planowana jest wystawa przedstawiająca kimona dziecięce z epok Edo, Meiji i Taishō (XVII–XX wiek) oraz towarzyszące im akcesoria.

Szczególna uwaga poświęcona zostanie wzorom i motywom pełniącym w kimonach dziecięcych wyjątkową rolę, bo przynoszącym dziecku pomyślność, zdrowie i długie, szczęśliwe życie. Licząca ponad 160 kimon kolekcja Kazuko Nakano w części pokazywana była już w Bazylei, Paryżu i Lejdzie. Większość zaprezentowanych w Muzeum Manggha zbiorów zagości w Europie po raz pierwszy.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole