Tokyo Fugue

Jesteś w pociągu; szukasz kogoś; zasypiasz. W swoim śnie jesteś w pociągu; szukasz kogoś; zasypiasz…

Spektakl Tokyo Fugue to hipnotyzujące dzieło teatru fizycznego, osadzone w labiryncie systemu komunikacji miejskiej w Tokio. To trzy ciała i trzy krzesła na tle dźwięków i obrazów z Tokijskich pociągów, sztuka, która ma wywołać w odbiorcy wrażenie przebywania w oszałamiającej, modernistycznej metropolii. To spektakl poetycki, miejscami komiczny, czasem niepokojący i przemawiający do duszy.

Tarinainanika to międzynarodowa trupa teatralna specjalizująca się w sztuce nazywanej Corporeal Mime. Dyrektorzy artystyczni – Kentaro Suyama oraz Tania Coke, swoje kariery rozpoczęli w Londynie, gdzie studiowali pod czujnym okiem legendarnego Strevena Wassona oraz Corinne Soum (ostatniej z asystentek Etienne Decroux, prowodyrki Corporeal Mime). W roku 2010 przenieśli się do Tokio, gdzie założyli Tarinainanika. Od tego czasu występowali oraz prowadzili warsztaty i szkolenia zarówno w Japonii, jak również za granicą. W maju 2019 postanowili przenieść swoją działalność do Osaki i rozpoczęli pracę na budową i remontem nowego studio, w którym zamierzają występować oraz prowadzić rozmaite warsztaty.

Bilety na spektakl (30 zł) do nabycia w kasie Muzeum Manggha od 17 stycznia 2020 w godzinach 10.00–17.30 do momentu wyczerpania puli.

PATRONI MEDIALNI

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole