Klub Origami

Origami to tradycyjna sztuka składania papieru. Nazwa pochodzi od japońskich znaków: „składać” (jap. oru) oraz „papier” (jap. kami). Do praktykowania origami potrzebna jest kartka papieru o odpowiedniej wielkości i kształcie, a także znajomość sekwencji zagięć, które pozwalają na wykreowanie pożądanego kształtu. Sztuka ta pozwala tworzyć m.in. papierowe figury roślin i zwierząt, przedmioty nawiązujące do poszczególnych pór roku, a także akcesoria zakorzenione w japońskiej tradycji.

Klub Origami Muzeum Manggha to seria warsztatów dla grup uczestników podzielonych ze względu na wiek i poziom zaawansowania.

GRUPY DZIECI W WIEKU 7–11 LAT

Zakończyliśmy sprzedaż karnetów na cykl wrzesień 2023 r. – styczeń 2024 r. dla grup dzieci w wieku 7–11 lat. Warsztaty odbywają się w dwie wybrane soboty w miesiącu w godzinach:

10.10–11.00 Grupa 1 – poziom podstawowy, dla początkujących,
11.30–12.20 Grupa 2 – poziom podstawowy, dla początkujących,
13.00–13.50 Grupa 3 – poziom podstawowy +, krok dalej: kontynuacja nauki po minimum pół roku regularnej praktyki w Klubie Origami.

Grupy 1 i 2 mają zaplanowany taki sam program zajęć.
Szczegółowy harmonogram znajduje się w pliku PDF na dole strony.

Szóste spotkanie odbędzie się w sobotę 18 listopada 2023 r. w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód.

Ze względu na konieczność przygotowania materiałów i zaangażowania edukatorów Muzeum Manggha nie przewiduje zwrotów za nieobecności uczestników, którzy wykupili karnety. Dzieci posiadające karnet na cykl wrzesień 2023 r. – styczeń 2024 r. mogą odrobić bezpłatnie jedną nieobecność w dniu 27 stycznia 2024 r. (wydarzenie dodatkowe, poza harmonogramem zajęć).

W przypadku chęci udziału tylko w pojedynczych warsztatach (koszt 30 złotych/osobę), prosimy o kontakt mailowy z dopiskiem „jednorazowe wejście, data”. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Klub Origami dzieci 7–11 lat”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego uczestnika oraz numer telefonu opiekuna dziecka. Łączna liczba miejsc dostępnych w ramach zapisu na pojedyncze warsztaty: 1 szt. w grupie pierwszej (o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń). Pozostałe miejsca są na stałe zarezerwowane dla listy osób posiadających wykupiony karnet na cykl wrzesień 2023 r. – styczeń 2024 r.

WAŻNE: prosimy nie pozostawiać dzieci bez opieki osoby dorosłej. Opiekunowie nie ponoszą kosztów udziału. W czasie spotkania przebywają w przestrzeni warsztatowej, ale nie biorą czynnego udziału w zajęciach. Warunek obecności opiekuna jest obowiązkowy i nie podlega negocjacji z edukatorem.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem Klubu Origami Muzeum Manggha – rezerwując udział w zajęciach zgadzają się Państwo na warunki w nim ujęte. Wszystkie grupy wiekowe są prowadzone w języku polskim.

INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW PO 12. ROKU ŻYCIA

W tym sezonie warsztaty dla młodzieży i osób dorosłych są ogłaszane w formie jednorazowych spotkań w zakładce Kalendarium wydarzeń na stronie internetowej Muzeum Manggha. Płatność za udział w pojedynczym wydarzeniu (brak możliwości zakupu karnetu). Szczegóły organizacyjne są dostępne w opisach poszczególnych zajęć.

Terminy najbliższych spotkań:

29 listopada 2023 r. Koty i myszy. Warsztaty Klubu Origami dla młodzieży i dorosłych
  • 16.00–18.00, I TURA
  • 18.15–20.15, II TURA
8 grudnia 2023 r. Lisy i inne zwierzęta. Warsztaty Klubu Origami dla młodzieży i dorosłych


Osoby, które chciałyby dołączyć do grup, ale nie brały udziału w zajęciach wstępnych, prosimy o kontakt mailowy na adres edukacja@manggha.pl. Dział Edukacji na prośbę klienta przesyła pakiet wstępnych instrukcji oraz zapewnia możliwość zorganizowania dodatkowego terminu warsztatów wprowadzających do sztuki składania papieru.

Regulamin Klubu Origami

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem spotkań grup dzieci w wieku 7–11 lat.
Harmonogram spotkań

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole