Wystawa „WERKI. WAJDA” nieczynna 1 kwietnia | „KIMONO” nieczynna 31 marca

Klub Origami

CO TO JEST ORIGAMI?

Origami to tradycyjna sztuka składania papieru. Nazwa pochodzi od japońskich znaków: „składać” (jap. oru) oraz „papier” (jap. kami). Do praktykowania origami potrzebna jest kartka papieru o odpowiedniej wielkości i kształcie, a także znajomość sekwencji zagięć, które pozwalają na wykreowanie pożądanego kształtu. Sztuka ta pozwala tworzyć m.in. papierowe figury roślin i zwierząt, przedmioty nawiązujące do poszczególnych pór roku, a także akcesoria zakorzenione w japońskiej tradycji.

CZYM JEST KLUB ORIGAMI?

Klub Origami Muzeum Manggha to kilkumiesięczna seria (marzec – lipiec 2023) warsztatów plastycznych prowadzona od podstaw jako cykl zajęć. W ramach Klubu odbywają się spotkania tematyczne dla kilku grup podzielonych ze względu na wiek i poziom zaawansowania. W każdym miesiącu przewidziane są 1–2 spotkania dla każdej z grup. Jedno spotkanie w weekend, a drugie najczęściej w tygodniu (szczegółowy harmonogram z podziałem na grupy dostępny tutaj).

JAK SIĘ ZAPISAĆ DO KLUBU ORIGAMI?

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Klub Origami”. W treści należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu do kontaktu, wiek zgłaszanego uczestnika i preferowaną grupę. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 10 osób w jednej grupie) zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji.

Koszt udziału w każdym pojedynczym spotkaniu Klubu Origami to 40 zł/osobę. Karnet na wszystkie 8 spotkań wynosi 280 zł/osobę i upoważnia również do odebrania jednej darmowej wejściówki na wystawy w Muzeum Manggha w czasie trwania projektu (marzec – lipiec 2023). W cenie warsztatów zawarte są wszystkie materiały potrzebne do wykonania figur origami. Jednorazowy udział w wydarzeniu nie wymaga zapisania się na cały cykl. Opłatę za udział w jednorazowym spotkaniu prosimy uiścić w recepcji muzealnej w dniu wydarzenia. Pierwszeństwo udziału w warsztacie mają osoby, które opłacą karnet. 


Informacja dla osób opłacających karnet: po przyjęciu zgłoszenia dotyczącego zakupu karnetu uczestnicy otrzymają informację mailową z prośbą o uregulowanie wpłaty w formie przelewu bankowego. Płatności za karnet należy dokonać w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania informacji zwrotnej z akceptacją zgłoszenia.

Ze względu na konieczność przygotowania materiałów i zaangażowania edukatorów Muzeum Manggha nie przewiduje zwrotów za nieobecności uczestników, którzy wykupili karnety. W trakcie trwania danego cyklu zajęć Klubu Origami istnieje możliwość odrobienia nieobecności w dwóch terminach określonych przez osoby prowadzące.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem Klubu Origami Muzeum Manggha – rezerwując udział w zajęciach zgadzają się Państwo na warunki w nim ujęte.

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem spotkań.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole