Klub Origami

Zapisy do wszystkich grup w tym sezonie zostały wstrzymane. Informacje o otwarciu naboru w nowym sezonie pojawią się we wrześniu.

Origami to tradycyjna sztuka składania papieru. Nazwa pochodzi od japońskich znaków: „składać” (jap. oru) oraz „papier” (jap. kami). Do praktykowania origami potrzebna jest kartka papieru o odpowiedniej wielkości i kształcie, a także znajomość sekwencji zagięć, które pozwalają na wykreowanie pożądanego kształtu. Sztuka ta pozwala tworzyć m.in. papierowe figury roślin i zwierząt, przedmioty nawiązujące do poszczególnych pór roku, a także akcesoria zakorzenione w japońskiej tradycji. 

Klub Origami Muzeum Manggha to czteromiesięczna seria (marzec–czerwiec 2022 r.) warsztatów plastycznych prowadzona od podstaw jako cykl zajęć. W ramach Klubu odbędą się spotkania tematyczne dla trzech różnych grup podzielonych ze względu na wiek uczestników. W każdym miesiącu przewidziane są dwa spotkania dla każdej z grup wiekowych. Jedno spotkanie w weekend, a drugie najczęściej w tygodniu (w poniedziałki grupa dla dorosłych i starszej młodzieży, a w piątki grupa dla dzieci 7–11 lat oraz grupa dla nastolatków). 

Koszt udziału w każdym pojedynczym spotkaniu Klubu Origami to 60 zł/osobę. Karnet na wszystkie 7 spotkań wynosi 350 zł/osobę i upoważnia również do odebrania jednej darmowej wejściówki na wystawy w Muzeum Manggha w czasie trwania projektu (marzec – czerwiec 2022 r.). W cenie warsztatów zawarte są wszystkie materiały potrzebne do wykonania figur origami. Jednorazowy udział w wydarzeniu nie wymaga zapisania się na cały cykl. Z każdym kolejnym spotkaniem wzrasta jednak poziom zaawansowania wykonywanych figur.

Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem dla wszystkich zainteresowanych dołączeniem do Klubu Origami.

Informacja dla Uczestników opłacających karnet – po przyjęciu zgłoszenia dotyczącego zakupu karnetu Uczestnicy otrzymają informację mailową z prośbą o uregulowanie wpłaty za karnet w formie przelewu bankowego. Płatności za karnet należy dokonać w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania informacji zwrotnej z akceptacją zgłoszenia. Opłatę za udział w jednorazowym spotkaniu wystarczy uiścić w recepcji muzealnej w dniu wydarzenia. Pierwszeństwo udziału w warsztacie mają osoby, które opłacą karnet.  
W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w danych zajęciach edukacyjnych w terminie późniejszym niż na 3 dni przed rozpoczęciem zajęć Muzeum Manggha zastrzega prawo zatrzymania 20% wpłaconej przez Uczestnika kwoty tytułem pokrycia kosztów związanych z przygotowaniem materiałów towarzyszących i zaangażowaniem osób współpracujących przy organizacji zajęć edukacyjnych. Pozostałe 80% wpłaconej kwoty zostanie zwrócone na wskazany przez Uczestnika rachunek bankowy.
 
Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie. 

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole