KENGO KUMA – oprowadzanie kuratorskie

Zapraszamy serdecznie na oprowadzanie kuratorskie Krzysztofa Ingardena po wystawie KENGO KUMA. Eksperyment. Materiał. Architektura.

Muzeum Manggha kontynuuje stale obecny temat współczesnej architektury organizując wystawę Kengo Kumy, najlepiej dziś rozpoznawalnego architekta japońskiego. Zgodnie z japońską tradycją łączy on nowoczesne technologie z tradycyjnymi materiałami budowlanymi. Na wystawie prezentowany jest wybór ostatnich eksperymentalnych projektów, które świetnie ilustrują rozumienie architektury przez Kengo Kumę. Ma ona być w jego ujęciu przyjazna dla użytkowników, czerpiąca inspirację z natury i lokalnego środowiska, tłumiąca wszelkie tendencje do dominacji budynku nad naturalnym otoczeniem.

Uzupełnieniem projektów wybitnego japońskiego architekta jest prezentacja unikatowej drewnianej instalacji, abstrakcyjnej formy, zatytułowanej Chmura zaprojektowanej przez pracownię Kengo Kumy we współpracy z Wydziałem Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, przy wsparciu Stowarzyszenia dla Edukacji Architektonicznej, Fundacji Kyoto – Kraków Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz oraz Krzysztofa Ingardena.

Zwiedzanie wystawy z kuratorem odbędzie się w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód we wtorek 26 kwietnia 2022 r. w godzinach 16.30–17.30. Spotkanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Zwiedzanie Kengo Kuma”. W treści należy podać imię, nazwisko oraz termin zwiedzania. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 20 osób). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole