KIMONO – zwiedzanie wystawy z komentarzem Naohiro Kizu

Kolekcja Muzeum Manggha liczy obecnie ponad trzysta tradycyjnych obiektów tekstylnych związanych z kimonem i z akcesoriami do tego stroju. Trafiły one do zbiorów w ramach zakupów oraz darów od serdecznych ludzi z Japonii. W 2021 roku, dzięki życzliwości Yasuko i Naohiro Kizu, zbiór powiększył się o przekazane przez nich dwieście obiektów: kimon, pasów obi i akcesoriów stanowiących rodową wyprawę ślubną z 1936 roku.

Dzięki temu mamy niepowtarzalną okazję ogłosić spotkanie z Naohiro Kizu 20 listopada 2022 r. o godzinie 14.00, podczas którego po wysłuchaniu krótkiej prezentacji zaprosimy na zwiedzanie wystawy wraz z komentarzem darczyńcy. Przedstawi on piękne przykłady tkanych, barwionych, malowanych i haftowanych tradycyjnych kimon należących wcześniej do jego rodziny.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Kimono spotkanie 20.11”. W treści należy podać swoje imię i nazwisko. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji.  Udział w ramach biletu wstępu na wystawy według obowiązującego cennika (płatność w dniu wydarzenia). Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej w Galerii Europa – Daleki Wschód.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole