Kocie origami – warsztat dla młodzieży 17+ i dorosłych

Uwaga: brak wolnych miejsc

Zapraszamy na warsztat origami towarzyszący wystawie Ja, kot. Koty w sztuce Japonii i Zachodu.  

Origami to tradycyjna sztuka składania papieru. Nazwa pochodzi od japońskich znaków: „składać” (jap. oru) oraz „papier” (jap. kami). Do praktykowania origami potrzebna jest kartka papieru o odpowiedniej wielkości i kształcie, a także znajomość sekwencji zagięć, które pozwalają na wykreowanie pożądanego kształtu. Sztuka ta pozwala tworzyć m.in. papierowe figury roślin i zwierząt, przedmioty nawiązujące do poszczególnych pór roku, a także akcesoria zakorzenione w japońskiej tradycji. Wydarzenie zaplanowane jest w ramach promocji nadchodzącego drugiego sezonu Klubu Origami. 

Podczas warsztatu origami uczestnicy wykonają kilka figur, w tym niektóre inspirowane tematyką wystawy Ja, kot. Koty w kulturze Japonii i Zachodu. Modele wykonywane będą na papierze o zróżnicowanej gramaturze i fakturze. Wszystkie zrobione figury uczestnicy mogą zabrać ze sobą.  

Warsztat origami odbędzie się w środę 24 sierpnia 2022 r. w godzinach 15.30–16.30 w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży 17+ i dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Kocie origami dorośli 24.08”. W treści należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu oraz wiek zgłaszanego uczestnika. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (12 osób) zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji. Koszt uczestnictwa to 15 zł/osobę. Płatności za udział w zajęciach dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania. W cenie warsztatu zawarte są wszystkie materiały potrzebne do wykonania figur origami. 

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole