Wysyłka zamówień złożonych w mangghashop wstrzymana w okresie 16.09–1.10.2020

Kuromori Kabuki

Bilety wyprzedane!

Pierwszy raz poza Japonią pokaz tradycyjnego amatorskiego kabuki.

Z okazji 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią 40-osobowy zespół Kuromori Kabuki z miasta Sakata (pref. Yamagata) wystąpi w Polsce. Jego historia liczy sobie niemal 300 lat. Na scenach Warszawy i Krakowa zobaczymy absolutny hit – scenę Przed bramą świątyni ze sztuki Yoshitsune, tysiąc wiśni – barwną, wzruszającą i tajemniczą…

Kabuki to jeden z czterech klasycznych teatrów japońskich, niezwykle widowiskowy i pełen przepychu: ekspresyjne makijaże kumadori, bogate kostiumy, wynurzający się z widowni pomost hanamichi oraz aktorzy onnagata – mężczyźni grający role kobiet.

Organizatorzy: studenci wiedzy o teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Muzeum Sztuki i Techniki Manggha w Krakowie oraz Instytut Studiów nad Sztuką Świata i Stowarzyszenie Organizujące Spektakle Kuromori Kabuki w Polsce (Kuromori Kabuki Pōrando Kōen Jikkō Iinkai).

Bilety na spektakl (35 zł) do nabycia w kasie Muzeum Manggha od 17 października 2019 w godzinach 10.00–17.30 oraz przed spektaklem.

PATRONAT HONOROWY

KONSUL HONOROWY JAPONII
W KRAKOWIE

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole