Makieta jak szkic

10 marca 2022 roku o godzinie 18.00 zapraszamy na trzeci z cyklu wykład towarzyszący wystawie KENGO KUMA. Eksperyment. Materiał. Architektura. Prelegentem będzie Marcin Siuda.

W trakcie siedmioletniej działalności Pracownia Macieja Siudy sięgała po rozmaite narzędzia pracy, takie jak rysunkowe zapisywanie intuicji i niewiedzy czy techniki charakterystyczne dla teatru improwizacji oraz performance’u. Wykład Makieta jak szkic jest powieścią-autorefleksją na temat potencjału makiety w kontekście procesu projektowego. Opowieść krąży wokół takich pojęć jak: błąd, uważność, synteza, ciało, prototypowanie czy zaskoczenie. Maciej Siuda poprowadzi narrację na przykładzie zastosowania makiety w konkretnych procesach projektowych.

Maciej Siuda – architekt, absolwent z wyróżnieniem Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, stypendysta Universidad Politècnica de València, jego dyplom XYZ STRUCTURE był prezentowany m.in. w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. Finalista w międzynarodowym konkursie Archiprix na MIT w Bostonie czy konkursie Present w Rumunii. W latach 2008–2011 architekt w takich biurach projektowych jak Sou Fujimoto (Tokio) czy Grupo Aranea (Alicante). Od 2012 roku prowadzi własną działalność projektową. Laureat m.in. Grand Prix 2016 miasta Warszawy za najlepszą realizację architektoniczną w latach 2015–2016 oraz nagrody głównej Taking Buildings Down nowojorskiego instytutu Storefront for Architecture za wystawę Spór o odbudowę. Realizuje projekty w Hiszpanii, we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych, Indonezji, Polsce i na Haiti. Wykładowca w School of Form.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na limit osób obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: recepcja@manggha.pl.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń. Rezerwując miejsce Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole