Makieta jak szkic

10 marca 2022 roku o godzinie 18.00 zapraszamy na trzeci z cyklu wykład towarzyszący wystawie KENGO KUMA. Eksperyment. Materiał. Architektura. Prelegentem będzie Marcin Siuda.

W trakcie siedmioletniej działalności Pracownia Macieja Siudy sięgała po rozmaite narzędzia pracy, takie jak rysunkowe zapisywanie intuicji i niewiedzy czy techniki charakterystycznych dla teatru improwizacji oraz performensu. Wykład Makieta jako szkic jest powieścią-autorefleksją na temat potencjału makiety w kontekście procesu projektowego. Opowieść krąży wokół takich pojęć jak: błąd, uważność, synteza, ciało, prototypowanie czy zaskoczenie. Maciej Siuda poprowadzi narrację na przykładzie zastosowania makiety w konkretnych  procesach projektowych.

Maciej Siuda –  architekt, absolwent z wyróżnieniem Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, stypendysta Universidad Politècnica de València, jego dyplom XYZ STRUCTURE był prezentowany m.in. w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. Finalista w międzynarodowym konkursie Archiprix na MIT w Bostonie czy konkursie Present w Rumunii. W latach 2008–2011 architekt w takich biurach projektowych jak Sou Fujimoto (Tokio) czy Grupo Aranea (Alicante). Od 2012 roku prowadzi własną działalność projektową. Laureat m.in. Grand Prix 2016 miasta Warszawy za najlepszą realizację architektoniczną w latach 2015–2016 oraz nagrody głównej Taking Buildings Down nowojorskiego instytutu Storefront for Architecture za wystawę Spór o odbudowę. Realizuje projekty w Hiszpanii, we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych, Indonezji, Polsce i na Haiti. Wykładowca w School of Form.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na limit osób obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: recepcja@manggha.pl.

W związku z wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w czasie epidemii COVID-19 oraz w celu zachowania ograniczeń wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu pandemii z dnia 6 maja 2021 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 861), a w szczególności w celu zachowania wprowadzonych limitów liczby osób przebywających w pomieszczeniach Muzeum Manggha, do której nie wlicza się osób posiadających ważny certyfikat COVID-19, uczestnicy spotkania powinni posiadać przy sobie ważny certyfikat COVID-19. Okazanie certyfikatu organizatorowi wydarzenia przez jego uczestnika jest dobrowolne, jednak konieczne do uczestnictwa w spotkaniu.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń. Rezerwując miejsce Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

Uwaga: Uczestnik wydarzenia/opiekun prawny jest zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia przy wejściu na wydarzenie, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest/jego podopieczny nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. W przypadku wystąpienia u uczestnika objawów zakażenia COVID-19 do 14 dni od daty wydarzenia uczestnik/opiekun prawny zobowiązuje się niezwłocznie poinformować o tym właściwe służby sanitarne i epidemiologiczne, a także Muzeum Manggha na adres mailowy muzeum@manggha.pl. Wzór oświadczenia uczestnika jest dostępny do wglądu tutaj; wzór oświadczenia opiekuna uczestnika tutaj. Wydruki oświadczenia będzie można uzyskać również w dniu wydarzenia od pracownika recepcji muzealnej.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole