15 sierpnia 2020 Muzeum Manggha nieczynne

Mistrzowie ukiyo-e. Oprowadzanie po wystawie

Brak wolnych miejsc

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Mistrzowie ukiyo-e: Utamaro, Sharaku, Hokusai, Hiroshige, Kuniyoshi. Z kolekcji Ei Nakau. To pierwsza w Polsce prezentacja najwyższej klasy arcydzieł sztuki drzeworytniczej z kolekcji japońskiej. Osiemdziesiąt rycin według autorskiego wyboru kolekcjonera wprowadza nas w samo centrum świata ukiyo-e, w jego istotę, emocje i wizualne konkretyzacje. Są wśród nich słynne wizerunki pięknych kobiet (bijin-ga) Utamara, ekspresyjno-groteskowe portrety aktorów teatralnych (yakusha-e) Sharaku, liryczno-rodzajowe serie krajobrazowe Hokusaia i Hiroshigego oraz fantastyczno-baśniowe, jakby przeniesione z XXI wieku postaci zbrojnych mężów (musha-e) Kuniyoshiego.

W trakcie spotkania Edukator muzealny przybliży słuchaczom aspekty społeczno-kulturowe prezentowanych arcydzieł oraz objaśni teoretycznie proces powstawania drzeworytów.

Oprowadzanie odbędzie się w niedzielę 10 listopada w godz. 12.00–13.00. Dynamika spotkania dostosowana będzie do młodzieży i osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Oprowadzanie drzeworyty 10.11”, a w treści podając imię, nazwisko oraz nr tel. zgłaszanego uczestnika. Z uwagi na limitowaną liczbę miejsc (maksymalnie 25 osób), zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji. Udział w spotkaniu umożliwia bilet zakupiony w dniu wydarzenia według obowiązującego cennika muzealnego.

PATRONAT HONOROWY

KONSUL HONOROWY JAPONII
W KRAKOWIE

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole