Opowieść o księciu Genjim | oprowadzanie kuratorskie

UWAGA: brak wolnych miejsc

W niedzielę 30 czerwca
zapraszamy serdecznie do udziału w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie Opowieść o księciu Genjim. Z japońskiej kolekcji Feliksa „Mangghi” Jasieńskiego, które poprowadzi dr Anna Król. Oprowadzanie odbędzie się w godzinach 12.00–13.00 w przestrzeni wystawienniczej w głównym budynku Muzeum.

Wystawa Opowieść o księciu Genjim, będąca trzecią z serii ekspozycji przedstawiających japoński zbiór Feliksa „Mangghi” Jasieńskiego (1861–1929), jednego z największych polskich kolekcjonerów i mecenasów sztuki, prezentuje nie tylko drzeworyty związane z powieścią. Jej główny wątek bowiem stanowią – po raz pierwszy – postaci fenomenalnych kobiet artystek: Murasaki Shikibu i Ono no Komachi, autorka rewelacyjnej poezji miłosnej. W ten sposób na wystawie spotykają się obraz i tekst.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Hiroshige oprowadzanie 30.06”. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży (12+) i dorosłych. W treści należy podać: imię, nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 20 osób) zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji. Koszt udziału w ramach biletu wstępu według obowiązującego cennika. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania w recepcji budynku głównego Muzeum Manggha.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej, uczestnik zgadza się na warunki opisane w Regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole