Zapraszamy do zwiedzania muzeum w dniu 15 sierpnia w godzinach 10.00–18.00!

Oprowadzanie kuratorskie – Duch ukryty w drzewach

UWAGA: Brak wolnych miejsc

Zapraszamy serdecznie na oprowadzanie kuratorskie Dominika Lisika po wystawie Duch ukryty w drzewach. Tradycja i kunszt japońskiego ciesielstwa.

Wystawa jest kompleksową opowieścią o najważniejszych zdobyczach technologicznych, procedurach ceremonialnych i o kontekstach historycznych tradycyjnego japońskiego ciesielstwa. W przestrzeniach muzeum zaprezentowanych zostało ponad 600 oryginalnych japońskich obiektów, takich jak precyzyjne elementy budynków, ciesielskie stroje i narzędzia, obiekty ceremonialne, makiety i rysunki architektoniczne, modele konstrukcji w dużej skali oraz pawilon herbaciany w oryginalnych rozmiarach. Eksponaty przyjechały do Polski dzięki uprzejmości głównego partnera projektu – Muzeum Narzędzi Ciesielskich Takenaka w Kobe, placówki, która od 1984 roku z powodzeniem promuje tradycję japońskiego ciesielstwa w kraju i poza jego granicami. 

Zwiedzanie wystawy z kuratorem odbędzie się w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód w niedzielę 11 września 2022 r. w godzinach 12.00–13.00. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży oraz osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Oprowadzanie kuratorskie + data oprowadzania”. W treści należy podać: imię, nazwisko oraz wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc. Koszt uczestnictwa w ramach biletu wstępu, cennik dostępny tutaj. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole