Oprowadzanie kuratorskie | Hiroshige 2023

W niedzielę 10 grudnia zapraszamy serdecznie do udziału w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie Hiroshige 2023. Z japońskiej kolekcji Feliksa „Mangghi” Jasieńskiego, które poprowadzi dr Anna Król. Oprowadzanie odbędzie się w dwóch turach godzinowych:
  • I TURA – 12.00–13.15 (brak wolnych miejsc)
  • II TURA – 13.30–14.45 (brak wolnych miejsc)
Wystawa przedstawia trzy dominujące w twórczości artysty toposy – Naturę, Drogę i Miejsca, które wzajemnie się przenikają, tworząc jedną, ponadczasową wypowiedź. Towarzyszą im ważne dla sztuki współczesnej i dla kultury popularnej motywy. Obecny jest także wątek biograficzny – odwołuje się on do samurajskiego pochodzenia Hiroshigego, a wpisany jest w kontekst drzeworytów przedstawiających słynnych japońskich bohaterów, między innymi 47 roninów ukazanych w serii Skarbiec wiernych wasali (Chūshingura). Ekspozycję dopełnia przestrzeń ukazująca wpływ artysty na malarstwo krajobrazowe Młodej Polski.

Oprowadzanie odbędzie się w przestrzeni głównego budynku Muzeum Manggha w godzinach 12.00–13.00. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Oprowadzanie 10.12”. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży (12+) i dorosłych. W treści należy podać: imię, nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 20 osób) zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji. Koszt udziału w ramach biletu wstępu według obowiązującego cennika. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania w recepcji budynku głównego Muzeum Manggha lub kupując bilet online (po otrzymaniu mailowego potwierdzenia o zapisie na listę).

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej, uczestnik zgadza się na warunki opisane w Regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole