Studio Ghibli | Elektro Sinfonietta

Wystąpią
Wojciech Kogut fortepian
Marcin Mączyński wiolonczela
Katarzyna Tomala-Jedynak dyrygentka
Sinfonietta Cracovia
Natasza Pierzchała-Suska wizualizacje
Marcin „Harper” Hubert, Maciej Milczarek muzyka elektroniczna

Program
Joe Hisaishi

Kiki's Delivery Service z filmu Podniebna poczta Kiki (1989)

Fantasia, The Legend of the Wind, To the Land of Faraway..., Nausicaä Requiem, The Distant Days, The Road to the Valley z filmu Nausicaä z Doliny Wiatru (1984)  
       
Melody road z filmu Powrót przyjaciół (1996)

Kwartet g-moll z filmu Kwartet (2001)

Princess Mononoke, Ashitaka and San z filmu Księżniczka Mononoke (1997)

One Summer’s Day z filmu Spirited Away: W krainie bogów (2001)

Il porco rosso (1988)

Ponyo on the Cliff by the Sea, Mother Sea z filmu Ponyo (2008)

Merry Go Round of Life z filmu Ruchomy zamek Hauru (2004)

My Neighbour Totoro z filmu Mój sąsiad Totoro (1988)

BILETY
Normalny 60 zł, ulgowy 40 zł, studencki/uczniowski 25 zł
Kup bilet na Bilety24

O koncercie

UWAGA: Koncert będzie powtórzony o godzinie 18.00 i 20.00. Pomiędzy koncertami przestrzeń holu głównego Mangghi wypełniać będzie ambientowy DJ-set Macieja Milczarka inspirowany japońską kulturą i naturą.

Po godzinie 21.00 zapraszamy także do holu głównego Mangghi na imprezę w stylistyce city pop, podczas której w japoński klimat wprowadzi nas Marcin „Harper” Hubert.

Studio Ghibli to synonim artystycznej jakości i niezapomnianych ścieżek dźwiękowych z takich filmów jak Spirited Away czy Mój przyjaciel Totoro. Koncert Sinfonietty Cracovii pod tym właśnie hasłem będzie kolejną odsłoną cyklu Elektro Sinfonietta, która stworzy pełne, audio-wizualne doznanie płynące z twórczości reżysera Hayao Miyazakiego oraz kompozytora Joe Hisaishiego.

Elektro Sinfonietta to nowy cykl koncertów, przestrzeń przenikania się muzyki klasycznej i elektroniki, stworzona z myślą o młodych dorosłych. We współpracy z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha Sinfonietta Cracovia zaprasza do doświadczenia syntezy sztuk. Cykl Elektro Sinfonietta połączy instrumenty smyczkowe z elektroniką, multimediami, ale i narzędziami sztucznej inteligencji, zapraszając do bezpiecznej, audiowizualnej przestrzeni nawiązującej do kultury anime.

W tym roku zapraszamy na cztery trwające około godziny koncerty – zgodnie z rytmem pór roku – eksplorujące różne brzmienia filmowego gatunku anime. Letnia edycja w całości poświęcona będzie uniwersum filmów animowanych Studia Ghibli, które stały się punktem odniesienia dla całych pokoleń poznających japońską kulturę poprzez kino.

Podczas koncertu muzyce towarzyszyć będą inspirowane stylistyką animacji wizualizacje powstające na żywo (w wykonaniu Nataszy Pierzchały-Suskiej z Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych), z wykorzystaniem techniki mappingu. Dzięki obrazom otaczającym widownię, publiczność sali multimedialnej będzie mogła zanurzyć się w wielozmysłowym doświadczeniu muzyki i obrazu.

Współorganizatorem cyklu Elektro Sinfonietta jest Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu własnego Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych: Rozwój Sektorów Kreatywnych.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole