Muzeum Manggha nieczynne do odwołania / Sklepik muzealny otwarty wt–ndz w godz. 10.00–18.00

Szkolenie z literatury japońskiej

Już 3 listopada zapraszamy na szkolenie online z literatury japońskiej! Szkolenie poprowadzi koordynatorka i pomysłodawczyni projektu zOrientowani: Literatura, kultura i społeczeństwo państw Orientu, czyli dr Olga Barbasiewicz. Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy wziąć udział w wydarzeniu na Facebooku. Transmisja rozpocznie się automatycznie.

Spotkanie zostało objęte honorowym patronatem Ambasady Japonii w Polsce.

zORIENTOwani: Literatura, kultura i społeczeństwo państw Orientu to projekt na który pozyskano dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt składać się będzie z cyklu spotkań z autorami i ekspertami, którzy poprowadzą zarówno wykłady jak również warsztaty umożliwiające przybliżenie literatury, kultury i społeczeństwa Dalekiego oraz Bliskiego Wschodu.

Olga Barbasiewicz to doktor nauk społecznych, posiadająca również wykształcenie wyższe magisterskie w zakresie kulturoznawstwa o specjalności japonistyka. Na co dzień dr Barbasiewicz jest adiunktem w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wykładowcą na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Koordynatorka jest również laureatką Stypendium dla Wybitnych Młodych Naukowców na lata 2018-2021, przyznanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Olga Barbasiewicz jest autorką kilkudziesięciu artykułów naukowych, redaktorką i autorką książek poruszających tematykę orientalistyczną oraz popularyzatorką wiedzy m.in. poprzez organizację wystaw, wykłady na Uniwersytetach Trzeciego Wieku oraz Uniwersytetach Dziecięcych. Organizatorka licznych konferencji i wydarzeń promujących kulturę – głównie Japonii. Do 2013 roku prezes Klubu Byłych Studentów Uczelni Japońskich w Polsce, działającego przy Ambasadzie Japonii. Konsultant kulturowy i doradca w zakresu kultury biznesowej państw Dalekiego Wschodu. Zwolenniczka i orędowniczka popularyzacji badań naukowych wśród lokalnych społeczności.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole