Warstwy

31 marca 2022 roku o godzinie 18.00 zapraszamy na szósty z cyklu wykład towarzyszący wystawie KENGO KUMA. Eksperyment. Materiał. Architektura. Prelegentem będzie Maciej Miłobędzki.

Dachy czy progi mają w japońskiej kulturze dłuższą tradycję niż ściany. Pomiędzy delikatnie zasygnalizowanymi granicami odnajdujemy kolejne warstwy i plany domów, o coraz bardziej kameralnym charakterze – trudno jednoznacznie ocenić poziom ich „wewnętrzności”, jednak trudno też je przeoczyć. Wykład będzie poświęcony przegrodom, ścianom i otwarciom oraz roli krajobrazu w architekturze japońskiej, ale także w twórczości pracowni JEMS Architekci.

Maciej Miłobędzki – architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. W latach 1984–1988 pracował w Spółdzielni Pracy Twórczej Architektów i Artystów Plastyków. Współzałożyciel pracowni JEMS Architekci, z którą wiąże wszelką działalność architektoniczną od 1988 roku. Promotor prac dyplomowych na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Od 2008 roku prowadzi działalność dydaktyczną na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Laureat Honorowej Nagrody SARP (2002).

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na limit osób obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: recepcja@manggha.pl.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń. Rezerwując miejsce Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole