Wejdź do świata kimon – oprowadzania i warsztaty

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w edukacyjnych wydarzeniach towarzyszących wystawie KIMONO. Nieprzebrane inspiracje, które odbędą się w niedzielę 4 grudnia 2022 r. W programie:

 Oprowadzanie kreatywne dla dzieci w wieku 4–6 lat oraz 7–10 lat

Dlaczego kimono to tradycyjny strój japoński? Co w Japonii można założyć w lecie, a co w zimie i co do tego wszystkiego ma żuraw? O fascynującym świecie japońskich kimon i ukrytych na nich opowieściach dowiecie się podczas kreatywnego zwiedzania po wystawie.

Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem odbędzie się w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód w niedzielę 4 grudnia 2022 r. Spotkanie przeznaczone jest dla:

- rodzin z dziećmi w wieku 4–6 lat (GRUPA 1) w godzinach 10.30–11.30
- rodzin z dziećmi w wieku 7–10 lat (GRUPA 2) w godzinach 11.45–13.30

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Kreatywne oprowadzanie 4.12 + numer grupy”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego Uczestnika oraz numer telefonu opiekuna Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 10 osób). Koszt uczestnictwa: 10 zł (usługa przewodnicka) + zakup biletu wstępu według obowiązującego cennika. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania.

 Oprowadzanie kuratorskie dla dorosłych

Prezentowana wystawa obejmuje szeroką gamę kimon z XX i XXI wieku z kolekcji Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha: od kimon z okresów Taishō (1912–1926) i Shōwa (1926–1989), kiedy to moda zmieniała się dynamicznie pod wpływem modernizacji Japonii, po czasy współczesne i przykłady poszukujące nowych interpretacji kimona.

Zwiedzanie wystawy z kuratorką odbędzie się w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód w niedzielę 4 grudnia 2022 r. w godzinach 12.00–13.00. Spotkanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Oprowadzanie kuratorskie kimona 4.12”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 20 osób). Koszt uczestnictwa w ramach biletu wstępu według obowiązującego cennika. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania.

Wydział Znikających Spraw (5-7 lat) – malowanie na tkaninie

Warsztaty oparte na wschodnich technikach farbowania i zdobienia materiału. Podczas zajęć rozwiążemy zagadkę zagubionych pudełek, dowiemy się na czym polegają japońskie metody malowania tkanin katazome i yūzen, a na koniec wykonamy własne dzieła. Przygotowane tkaniny mogą posłużyć do pakowania świątecznych prezentów lub… same zostać zapakowane.

Warsztaty odbędą się w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód w niedzielę4 grudnia 2022 r. w godzinach 12.00–13.00. Spotkanie przeznaczone jest dla rodzin z dziećmi w wieku 5–7 lat. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Warsztaty dla dzieci 4.12”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego uczestnika oraz numer telefonu opiekuna. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 10 dzieci + opieka). Koszt uczestnictwa: 45 zł (bilet rodzinny). Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole