Wiedza zapomniana. Budownictwo drewniane i tradycje ciesielskie w Polsce

Link do rejestracji  https://rejestracja.nid.pl/

Narodowy Instytut Dziedzictwa i Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zapraszają do udziału w seminarium o architekturze drewnianej, którego tematem są zanikająca wiedza i tradycyjna sztuka ciesielska w Polsce.

Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zapraszają do udziału w seminarium o architekturze drewnianej w Polsce, którego tematem jest zanikająca wiedza i tradycyjna sztuka ciesielska w Polsce.

Trwająca do 16 października br. wystawa Duch ukryty w drzewach. Tradycja i kunszt japońskiego ciesielstwa stanowi punkt wyjścia do refleksji nad przyczynami zaniku tradycji budownictwa drewnianego w Polsce oraz możliwościami zachowania architektury drewnianej, a także przywracania wiedzy i umiejętności niezbędnych dla jej ochrony.

Specjaliści, pasjonaci, znawcy tradycyjnych technik, na co dzień zaangażowani w ratowanie zanikającego dziedzictwa, opowiedzą o swoich doświadczeniach, podzielą się wiedzą i refleksjami nad stanem zabytków.
Wydarzenie, organizowane przez Centrum Architektury Drewnianej – utworzoną w NID wyspecjalizowaną jednostkę do spraw architektury drewnianej, będzie też okazją do przedstawienia wstępnych wyników realizowanych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa badań na temat stanu architektury drewnianej w naszym kraju.

Wydarzenie towarzyszy wystawie Duch ukryty w drzewach. Tradycja i kunszt japońskiego ciesielstwa oraz obchodom 60-lecia misji Narodowego Instytutu Dziedzictwa.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole