1 LISTOPADA MUZEUM MANGGHA NIECZYNNE

Wydarzenia towarzyszące wystawie drzewek bonsai

Wystawie prezentującej drzewka bonsai towarzyszyć będą wydarzenia specjalne w dniach 24–25 oraz 27 października, na które mamy wielką przyjemność Państwa zaprosić. W trakcie sobotnich i niedzielnych warsztatów pokażemy elementy sztuki formowania bonsai – zabiegi cięcia formującego, pielęgnującego, układania gałęzi oraz inne aspekty techniczne zostaną opatrzone komentarzem Grzegorza Sowińskiego, prezesa Stowarzyszenia Klub Bonsai Polska. Wydarzenia przybiorą formę online.

Wykład wtorkowy oparty zostanie o bonsai według sztuki keido zaadaptowanej do polskich krajobrazów i gatunków drzew. Według tej szkoły bonsai nie jest – jak powszechnie się uważa – rośliną w pojemniku, ale całym zdefiniowanym krajobrazem reprezentowanym przez jedno drzewo oraz czasami elementy dodatkowe wzmacniające porę roku lub wydarzenie w przyrodzie. Poruszony zostanie temat stylów bonsai, które wywodzą się z obserwacji drzew w krajobrazie i na podstawie tych obserwacji zostały nazwane.

24.10.2020, SOBOTA
11.00–13.00
Pokaz kształtowania drzewek
Kup bilet na transmisję online

25.10.2020, NIEDZIELA
11.00–13.00
Pokaz kształtowania drzewek
Kup bilet na transmisję online
 
27.10.2020, WTOREK
18.00–19.00
Wykład Grzegorza Sowińskiego Drzewo w krajobrazie w ramach obchodów Dnia Krajobrazu organizowanych przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska
Kup bilet na transmisję online
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole