Bownik. Podszerstek – oprowadzanie tłumaczone na PJM

Uwaga: zapisy na oprowadzanie zostały zakończone

Zapraszamy na edukacyjny spacer po wystawie Bownik. Podszerstek. Spotkanie dedykujemy przede wszystkim osobom posługującym się polskim językiem migowym oraz ich rodzinom.

Wystawa skupia się na aspekcie przedmiotu, między innymi ubrania jako obiektu, związanego ściśle z tradycją rzemiosła, kulturą materiału oraz z filozofią iki. Tytułowy „podszerstek” kieruje uwagę widza na to, co kryje się pod wierzchnią warstwą. Wśród prezentowanych fotografii Pawła Bownika znajdują się ujęcia obiektów z kolekcji Muzeum: męskich kimon oraz przedmiotów takich jak maski teatralne, parawan i kamień suiseki. Więcej informacji o wystawie tutaj.Spotkanie odbędzie się w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód w niedzielę 14 maja 2023 r. w godzinach 17.20-17.50. Skróconą ścieżkę zwiedzania poprowadzi koordynatorka ds. dostępności Muzeum Manggha w towarzystwie tłumaczki PJM. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży +14 lat i osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „BOWNIK PJM 14.05”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek oraz język uczestnika (polski/PJM). Koszt udziału wynosi 5 zł/os. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania w recepcji budynku głównego. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit 20 osób).

Przed wydarzeniem w ramach zakupionego biletu można samodzielnie zwiedzić wystawę Jan A.P. Marzyciel.

Informujemy, że o godzinie 18.00 usługa tłumaczenia na PJM będzie dostępna także podczas pokazu artystki Moniki Kiwak, który otworzy tegoroczne wydarzenie towarzyszące Cracow Art Week KRAKERS. Szczegóły dostępne tutaj.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole