Muzeum Manggha nieczynne do odwołania / Sklepik muzealny otwarty wt–ndz w godz. 10.00–18.00

Ceramika raku – kosmos w czarce do herbaty

Stowarzyszenie SENSHINKAI Chadou Urasenke Tankoukai oraz Muzeum Manggha zapraszają serdecznie 29 listopada o godzinie 12.00 na zimowe i zarazem ostatnie spotkanie herbaciane w ramach kwartalnych spotkań herbacianych 2020. Tym razem, ze względu na zaostrzone obostrzenia sanitarne, wydarzenie przybierze formę wyłącznie online. Spotkanie będzie częścią wirtualnych obchodów Manggha Matsuri z okazji 26-lecia działalności muzeum. Materiały przygotowane specjalnie na tę okazję będą ukazywać się na naszym profilu na Facebooku w dniach 28–30 listopada.

Udział w wydarzeniu online jest bezpłatny!

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na muzealnym kanale Youtube. Tematem prelekcji, którą poprowadzi Maxim Polishchuk będzie Ceramika raku – kosmos w czarce do herbaty. Dopełnieniem wydarzenia będzie pokaz parzenia herbaty w wykonaniu członków Stowarzyszenia SENSHINKAI.

Poniżej podajemy link odsyłający do transmisji wydarzenia:
https://youtu.be/IsFffQ2dy_s

Stowarzyszenie Senshinkai powstało dzięki inicjatywie japońskiej nauczycielki herbaty, Etsuko Yamaguchi, która od niemal czterdziestu lat szerzyła kulturę swego kraju podczas licznych wizyt w Polsce. Kraków przyciągnął jej szczególną uwagę, a współpraca z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaowocowała utworzeniem w 2001 roku regularnie ćwiczącej grupy. W 2007 roku Stowarzyszenie zostało oficjalnie uznane za część Chadō Tankōkai, będącego elementem struktury szkoły Urasenke. Dzięki wsparciu profesor Yamaguchi organizowane są cykliczne warsztaty, a jej polscy uczniowie mają możliwość dalszego kształcenia się na specjalnym kursie dla obcokrajowców w szkole Urasenke w Kyoto. Od 2017 roku uczniami krakowskiej filii szkoły Urasenke opiekuje się pani profesor Michiru Sugimoto.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole