Kwartalne Spotkania SENSHINKAI

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz Stowarzyszenie Senshinkai Chadou Urasenke Tankoukai zapraszają serdecznie na Cykl Kwartalnych Spotkań SENSHINKAI w roku 2024!

28 kwietnia

Stowarzyszenie Drogi Herbaty Senshinkai oraz Muzeum Manggha zapraszają serdecznie na wiosenne spotkanie herbaciane w ramach Kwartalnych Spotkań Herbacianych 2024.

Zapraszamy na pierwsze w tym roku Kwartalne Spotkanie Herbaciane organizowane przez Stowarzyszenie Drogi Herbaty Senshinkai. Chcielibyśmy, oprócz herbaty, przybliżyć naszym Gościom słodycze, które są tradycyjnym dodatkiem do zielonego napoju. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się z czego są robione i jakie kształty mogą przybrać to zachęcamy do spotkania w pawilonie herbacianym, w przestrzeni ogrodu japońskiego Muzeum Manggha.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia 2023 r. o godzinie 14.00 w pawilonie herbacianym Senshin-an (w razie złej pogody przeniesione zostanie do budynku Muzeum Manggha). Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Ceremonia herbaciana 28.04”. W treści należy podać: imię, nazwisko oraz numer telefonu. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 20 osób). Koszt udziału wynosi 2 zł, płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu wydarzenia.

DATY KOLEJNYCH SPOTKAŃ: 17 maja, 7 lipca, 29 września, 1 grudnia

Stowarzyszenie Senshinkai

Powstało dzięki inicjatywie japońskiej nauczycielki herbaty, Etsuko Yamaguchi, która od niemal czterdziestu lat szerzyła kulturę swego kraju podczas licznych wizyt w Polsce. Kraków przyciągnął jej szczególną uwagę, a współpraca z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaowocowała utworzeniem w 2001 roku regularnie ćwiczącej grupy. W 2007 roku Stowarzyszenie zostało oficjalnie uznane za część Chadō Tankōkai, będącego elementem struktury szkoły Urasenke. Dzięki wsparciu profesor Yamaguchi organizowane są cykliczne warsztaty, a jej polscy uczniowie mają możliwość dalszego kształcenia się na specjalnym kursie dla obcokrajowców w szkole Urasenke w Kyoto. Od 2017 roku uczniami krakowskiej filii szkoły Urasenke opiekuje się pani profesor Michiru Sugimoto.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole