Zapraszamy do zwiedzania muzeum w dniu 15 sierpnia w godzinach 10.00–18.00!

Ja, kot – zwiedzanie wystawy z przewodnikiem

Uwaga: brak wolnych miejsc

Zapraszamy na zwiedzanie wystawy Ja, kot. Koty w sztuce Japonii i Zachodu z przewodnikiem.  

Pretekstem do zorganizowania wystawy Ja, kot. Koty w sztuce Japonii i Zachodu przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha są mistrzowskie drzeworyty ukiyo-e z kolekcji Feliksa „Mangghi” Jasieńskiego, wyobrażające „kocie sprawy”. Mimo że zbiór ten jest stosunkowo niewielki w porównaniu do innych tematów obecnych w kolekcji Jasieńskiego, na przykład „obrazów kwiatów i ptaków” czy krajobrazów, to znakomicie ilustruje główne kocie wątki istniejące w sztuce japońskiej: piękności z kotem, kocich zabaw i przede wszystkim bakeneko yūjo (kurtyzan będących kocim potworem), a także kotów demonów z kompozycji Utagawy Kuniyoshiego. W przestrzeni wystawy towarzyszą im bohaterowie z japońskich legend i popkultury – manekineko i Hello Kitty, które zderzono z zachodnimi wyobrażeniami kotów, ich symboliką, interpretacjami, sposobami obrazowania oraz kulturotwórczą obecnością. Pojawiają się także projekty Filipa Pągowskiego dla Black Comme des Garçons Rei Kawakubo oraz japońskiego architekta Kengo Kumy Plan dla Tokio 2020

Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem odbędzie się w przestrzeni Muzeum Manggha we wtorek 14 czerwca 2022 r. w godzinach 16.30–17.30. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży 12+ oraz dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Zwiedzanie Ja, Kot 14.06”. W treści należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu oraz wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 10 osób). Koszt uczestnictwa: 10 zł (usługa przewodnicka). Płatności za usługę przewodnicką dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania. 

Jest to ostatnie w tym roku szkolnym wydarzenie w ramach cyklu Poznajemy Japonię. Polecamy uczestnictwo w wydarzeniu szczególnie osobom, które chciałyby wykorzystać wejście za 1 zł w ramach swojej karty promocyjnej.  

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole