Zapraszamy do zwiedzania muzeum w dniu 15 sierpnia w godzinach 10.00–18.00!

Jak pies z kotem

Mimo że najbliżsi, to zarazem diametralnie odmienni – relacje pomiędzy ludźmi, a ich najbliższymi towarzyszami, czyli psami i kotami, nie należą do najłatwiejszych. Spotkanie będzie opowieścią o tym trudnym związku, z odwołaniem do mitów, tradycji i sztuki. W sobotę 7 maja o godzinie 15.00 odwieczne relacje między czworonogami a ludźmi przybliży historyk i krytyk sztuki Bogusław Deptuła – kurator wystawy My i psy, psy i my.

Bogusław Deptuła – historyk i krytyk sztuki, kurator wystaw, marchand, wykładowca akademicki. Autor licznych publikacji w dziedzinie sztuki, literatury i kulinariów. Od 1989 roku publikuje teksty o sztuce i nie tylko. Recenzent Tygodnika Powszechnego, II Programu Polskiego Radia, Dwutygodnika, uczestnik Nowego Tygodnika Kulturalnego. W latach 2011–2013 redaktor naczelny miesięcznika Art&Business. Wydał książkę na temat związków literatury i kuchni zatytułowaną „Literatura od kuchni”.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na limit osób obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: recepcja@manggha.pl w tytule wiadomości wpisując: “Wykład 7.05”  

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń. Rezerwując miejsce Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole