Kengo Kuma – zwiedzanie z przewodnikiem

Zapraszamy na zwiedzanie wystawy Kengo Kuma. Eksperyment. Materiał. Architektura z przewodnikiem.  
Muzeum Manggha kontynuuje stale obecny temat współczesnej architektury organizując wystawę Kengo Kumy, najlepiej dziś rozpoznawalnego architekta japońskiego. Zgodnie z japońską tradycją łączy on nowoczesne technologie z tradycyjnymi materiałami budowlanymi. Na wystawie prezentowany jest wybór ostatnich eksperymentalnych projektów, które świetnie ilustrują rozumienie architektury przez Kengo Kumę. Ma ona być w jego ujęciu przyjazna dla użytkowników, czerpiąca inspirację z natury i lokalnego środowiska, tłumiąca wszelkie tendencje do dominacji budynku nad naturalnym otoczeniem. 

Uzupełnieniem projektów wybitnego japońskiego architekta jest prezentacja unikatowej drewnianej instalacji, abstrakcyjnej formy, zatytułowanej Chmura zaprojektowanej przez pracownię Kengo Kumy we współpracy z Wydziałem Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, przy wsparciu Stowarzyszenia dla Edukacji Architektonicznej, Fundacji Kyoto – Kraków Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz oraz Krzysztofa Ingardena. 

Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem odbędzie się w przestrzeni Muzeum Manggha w czwartek 10 marca 2022 r. w godzinach 16.45–17.45. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży (+12) i dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Zwiedzanie Kengo Kuma 10.03”. W treści należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu oraz wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 10 osób). Koszt uczestnictwa: 10 zł (usługa przewodnicka) + zakup biletu wstępu, cennik dostępny tutaj. Płatności za usługę przewodnicką dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania. 

Wydarzenie w ramach cyklu Poznajemy Japonię. Wychodząc naprzeciw sugestiom naszych stałych Gości, stworzyliśmy opcję karty promocyjnej. Zasady akcji: zbierz pieczątki za udział w 3 wydarzeniach w ramach cyklu Poznajemy Japonię i skorzystaj z możliwości uczestnictwa w 1 zajęciach w ramach tego cyklu za promocyjną cenę 1 zł. Informacje szczegółowe o karcie znajdują się tutaj

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie. 

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole