Kimono Fashion Show

UWAGA: BRAK WOLNYCH MIEJSC

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz Kimono de Jack Krakow już po raz trzeci zapraszają na Kimono Fashion Show – tym razem w ramach cyklu wydarzeń towarzyszących wystawie KIMONO. Nieprzebrane inspiracje obejmującej szeroką gamę kimon z XX i XXI wieku z muzealnej kolekcji.

Tego wieczoru na wybiegu przenikać się będą tradycja z modą, klasyka z fantazją, polska pasja z kulturą Japonii… Dzięki zaprezentowanym stylizacjom będzie można nie tylko przyjrzeć się klasycznej formie kimona, ale i przekonać się, ile modowych możliwości niesie niecodzienny styl Kimono Hime, czyli kimonowej księżniczki. Całość zaś będzie okraszona niezbędnym komentarzem, który pozwoli nie tylko świadomie podziwiać piękno świata kimon, ale i lepiej go zrozumieć.

W tym roku stylizacje stworzy dla Was sześć pasjonatek kimon: Monika Fudali, Anna Jodłowska, Beata Kapanowska, Olga Orlecka, Adrianna Wójcik, Anna Zachara. A wszystko pod czujnym okiem i w choreografii Anny Bielak, autorki książki Zrozumieć kimono. Kultura zaklęta w stroju. Wieloletnia pasja polskich wielbicieli kimon oraz oprawa pokazu zapewniona przez zespół Muzeum są gwarancją, że i tym razem czeka nas fascynujący wieczór pełen estetycznych doznań.

Wydarzenie odbędzie się w głównym budynku Muzeum Manggha, w sali audiowizualnej (poziom -1) w niedzielę 2 kwietnia 2023 r. o godzinie 18.00. Koszt uczestnictwa w ramach biletu wstępu według obowiązującego cennika. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole